Autor:
Maritta Anton

Loomekõrgkoolid arutlesid loovuurimuse teemadel

18. aprillil toimus Viljandis pärimusmuusika aidas loomekõrgkoolide loovuurimuse seminar, kus arutleti loovuurimuse rakenduse ja meetodite üle erinevates loomevaldkondades ning räägiti võimalustest, kuidas integreerida loovuurimist looverialade õppesse juba bakalaureuse- ja magistriõpingute ajal. Seminari korraldas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia. 

Seminaril osalesid TÜ Viljandi kultuuriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi ja Kõrgem Kunstikool Pallase esindajad. Päeva modereeris Valle-Sten Maiste. 

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppedirektori ja seminari peakorraldaja Kadri Steinbachi hinnangul oli lisaks huvitavatele ettekannetele ning diskussioonile väga oluline ka loomekõrgkoolide omavaheline meeldiv kollegiaalne õhkkond. “Oleme loomekõrgkoolidena Eesti teadusmaastikul veidi erilises positsioonis ning seminar aitas jõuda arusaamisele, et peame oma asja edasi ajama ning loovuurimust senisest veel enam oma õppejõudude, üliõpilaste ja ühiskonnani viima," sõnas Steinbach.  

Loomekõrgkoolide seminari peeti kolmandat korda. Iga aasta korraldab sündmust erinev loovkõrgkool ning järgmise kohtumise peakorraldaja on Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituut.  

Vaata galeriid

Meie aedade lood

Viljandi Vabaduse platsil avatakse näitus "Meie aedade lood"

Kaie Konsap Kohrutatud lillevaas

Viljandi Muuseumis saab näha kultuuriakadeemia tudengite näitust „Vorm“

Avaaktus 2023

Kultuuriakadeemias tervitati esmakursuslasi