Lõikuspeo galal anti üle tänavune pärimusmuusika albumi Etnokulp

Reedel, 8. oktoobril toimus Viljandi pärimusmuusika aidas pärimusmuusika kõrghariduse 30. aastapäevale pühendatud galakontsert "Suu laulab, süda rõõmustab". Kontserdil jagati juba 16. korda aasta pärimusmuusika albumi Etnokulpi, mille pälvis tänavu ansambel Curly Strings. Ühtlasi anti välja tunnustuspreemia pärimusmuusika eriala loomise ja käimalükkamise eest, mille pälvisid Ene Lukka-Jegikjan, Anneli Kont ja Celia Roose.

Kokku hääletas parima albumi väljaselgitamisel 2302 muusikasõpra. Aasta albumi võitnud ansamblisse Curly Strings kuuluvad TÜ Viljandi kultuuriakadeemia vilistlased viiuldaja Eeva Talsi, mandoliinimängija Villu Talsi, kitarrist Jaan Jaago ja kontrabassimängija Taavet Niller. Lavale astusid rahvamuusika eriala 30 aastat tagasi lõpetanud muusikud kollektiiviga Alle-aa, Untsakad, Curly Strings, Villu Talsi ja tudengid, Cätlin Mägi, Raivo ja Krista Sildoja, Juhan Suits ning teised valdkonna vilistlased ja õppejõud.

Vaata kontserdi salvestust:

Allikas: ERR

Loe ka Postimehe intervjuud pärimusmuusik Cätlin Mägiga.

Foto: Martin Kosseson

kalju

Prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid pälvisid Lysette Tint ja Lisette-Marie Viilup

Lillekimp