Andero Kalju

Kultuuririkkuse aastal keskendutakse talveülikoolis kultuuri eri tähendustele

Kultuuriministeerium on kuulutanud 2024. aasta kultuuririkkuse aastaks ja ülikoolilinn Tartu kannab Euroopa kultuuripealinna auväärset tiitlit. Sellest inspireerituna on Tartu Ülikooli tänavuse talveülikooli teema „Kultuur meie ümber“.

Talveülikooli programmijuht Esta Pilt julgustab olema uudishimulik ja leidma endale sobiv talvekursus. „Just uued teadmised on vajalikud edukaks toimetulekuks ja talv on igati sobiv aeg nende omandamiseks. Talveülikoolis osalenutele on väga meeldinud eri taustaga inimestega koos õppida ja arutleda. Inimeste individuaalsed kogemused on väärtuslikud ja aitavad avastada uusi vaatenurki,“ ütles Pilt.

Talveülikooli programmis on tänavu 16 kursust eri sihtrühmadele. Esimest korda pakutakse näiteks koolitusi „Kultuurikorraldus ja kriisid“, „Kogukonna fotoarhiivi korrastamine ja digitaliseerimine“ ning „Roomamisest ronimiseni“. Juba jaanuari lõpus on kultuurihuvilised oodatud kursusele „Kultuurietenduse analüüs“, mis viib osalejad seekord analüüsima Tartu 2024 avatseremooniat „Kõik on kokku üks!“.

Kavas on ka koolitused, kust saab häid nippe töökeskkonnas nüüdisaegse ja meeldiva suhtlemis- ja juhtimiskultuuri arendamiseks. Sellised koolitused on näiteks „Suhtlemiskultuur“, „Organisatsioonikultuur“, „Kultuuridevaheline suhtlemine“ ja „Juhtimiskultuuri arendamine lihtsate coaching-vestluste abil“. Valikust leiab ka mõne koolituse laste vaimse tervise toetamise teemal: „Ülemäärane ärevus: õpilase toetamise võimalused“ ning „Probleemne käitumine või oskuste puudumine? Oskuste õpe – kasutamisvõimalused rühma- ja klassitöös“.

Kõigi talveülikooli koolitustega saab tutvuda ja neile registreeruda talveülikooli kodulehel.

Talveülikooli kursused toimuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Viljandis. Veebi teel saab osaleda kinnisvarainvesteeringute ja ettevõtluse teemalistel koolitustel.

oka

23. aprillil on Omakultuuriakadeemias külas Jaak Tomberg