Autor:
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Kultuuriakadeemia osaleb Erasmus+ muusikaõpetajate digioskusi kaardistavas ja arendavas projektis

20.–23. märtsil toimus Madridis Erasmus+ rahvusvahelise projekti "Digitaalsed oskused muusikaõpetajale" esmakohtumine, mille raames koostasid partnerkoolid Eestist, Hispaaniast ja Iirimaalt tegevusplaani digitaalse muusikahariduse ümberkujundamiseks Euroopas. Eestit esindasid kohtumisel TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppedirektor Kadri Steinbach, rahvusvaheliste suhete spetsialist Pauliina Perkkiö ja rütmimuusika klaveri lektor Themuri Sulamanidze. 

Lisaks kultuuriakadeemiale on projekti partnerid Reina Sofia muusikakõrgkool Hispaaniast, Corki muusikakool Iirimaalt ning konsultatsioonibüroo Dex Hispaaniast. Projekti eesmärk on kaardistada partnerriikide muusikaõpetajate digioskusi ning nende arendusvajadusi. Lisaks töötatakse välja täiendõppeprogrammid ning juhendmaterjal digivahendite kasutamiseks muusikaõppes.

“Projektis osalemine annab võimaluse meie olemasolevat digitaalsete muusikaõppematerjalide loomiskogemust partneritega jagada," sõnas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppedirektor Kadri Steinbach. "Ühtlasi võiks nii täiendõppekursusest kui juhendmaterjalidest olla kasu kõikidele Eesti huvikoolide muusikaõpetajatele."

Projekt kestab 30. juunini 2025 ja seda rahastab Euroopa komisjon. Järgmine projektikohtumine toimub 2023. aasta sügisel Iirimaal ning selle eesmärk on täiendõppekursuste väljatöötamine.  

Meie aedade lood

Viljandi Vabaduse platsil avatakse näitus "Meie aedade lood"

Kaie Konsap Kohrutatud lillevaas

Viljandi Muuseumis saab näha kultuuriakadeemia tudengite näitust „Vorm“

Avaaktus 2023

Kultuuriakadeemias tervitati esmakursuslasi