Kultuuriakadeemia korraldab igale õppekavale oma lõpuaktuse

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia korraldab tänavu iga õppekava üliõpilastele personaalsed lõpuaktused. Pidulikud koosviibimised toimuvad 18. juunist 30. juunini kultuuriakadeemia mustas saalis.

Aktusel astutakse kursusega ühiselt rambivalgusesse – mõtiskletakse koos inimestega, kes on õpingutel suunanud ja toetanud, veedetakse aega kallite koolikaaslastega ning vaadatakse nii minevikku kui tulevikku. Läbi kümne päeva, küll erinevatel hetkedel, on samas ruumis kõik lõpetajad, õppejõud ja direktor, jagades kogemust, mis on justkui sama, aga ometi ka erinev.

Lõpuaktuse lavastaja, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia vilistlase ja õppejõu Ruslan Stepanovi sõnul on tegemist täiesti uudse formaadiga. „Tänavune lõpuaktus on oma olemuselt interaktiivne ja selles on varasemast vähem formaalsust,” ütles Stepanov. „Aktus on üles ehitatud nii, et iga eriala lõpetajad saaksid ainulaadse ja mängulise kogemuse osaliseks.”

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppedirektori Kadri Steinbachi hinnangul oli viimane õppeaasta keeruline ja väljakutseterohke ning aktuse toimumine oli veel paar kuud tagasi küsimärgi all. „Mul on hea meel, et saame siiski lõpetajatele pakkuda üllatuslikku ja unikaalset aktust nagu kultuuriakadeemiale kohane,” sõnas Steinbach.

Külalistel on võimalik lõpuaktust otseülekande vahendusel jälgida peamaja ruumis 128. Õnnitlemine toimub ilusa ilma korral õues.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia lõpetab tänavu 112 lõpetajat: rakenduskõrgharidusõppe 89 ja magistriõppe 23 üliõpilast. Kõige enam lõpetajaid on kogukonnahariduse ja huvitegevuse rakenduskõrgharidusõppekaval – 22 üliõpilast. Cum laude diplomi saavad 16 lõpetajat.

Aktusel tunnustatakse ka parimate lõputööde autoreid. Lühikokkuvõtetega kultuuriakadeemia parimatest lõputöödest saab tutvuda veebiraamatus "Lõimik".

Rohkem infot leiab kodulehelt ja Facebookist.