Koolituspäev "Kuidas rääkida õpilastele autoriõigusest?“

Kuidas rääkida noortele sellest, mis on intellektuaalomand? Või siis sellest, kes on autor ja millised on tema õigused ning kuidas neid kaitsta? Kuidas jagada, leida ja kasutada tänapäevastes info- ning suhtluskanalites erinevaid materjale nii, et ei rikuta autoriõiguste kaitse põhimõtteid?

Neile ja paljudele muudele tänapäeva ühiskonnas olulistele küsimustele anname vastuseid TÜ Viljandi kultuuriakadeemia lühikoolitusel „Kuidas rääkida õpilastele autoriõigusest?“. Tule ja saa teada, kuidas selgitada põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele intellektuaalomandiga seonduvat ning saa teadmisi, kuidas ise õpetajana teadlikumalt õppesisu loomise ning kasutamisega toimetada.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia on koostöös Eesti Autorite Ühingu ning Eesti Fonogrammitootjate Ühinguga koostamas õppevara, mis aitab lihtsalt ja arusaadavalt intellektuaalomandi ning iseäranis autoriõiguse teemasid edasi anda. Õppevara loomine ja infopäev on osa Euroopa Intellektuaalomandi Ameti (EUIPO) finantseeritavast intellektuaalomandi alase teadlikkuse tõstmise projektist. Infopäeva viivad läbi teadlikkuse tõstmise projekti juht ning õppematerjalide koostaja Virgo Sillamaa ja Tartu Ülikooli intellektuaalse omandi õiguse professor Aleksei Kelli.

Toimumisaeg: 2. märts 2022 kell 10–13

Toimumiskoht: koolituspäev toimub veebikeskkonnas Zoom (link ja kalendrikutse saadetakse peale registreerimist e-kirjaga).

Osalemine: tasuta, kuid eelregistreerimisega (kohtade arv on piiratud). Osalemiseks registreeri ennast SIIN.

Sihtgrupp: gümnaasiumi ja põhikooli vanema astme muusika-, kunsti- ja ühiskonnaõpetuse aineõpetajad

Väljastatav dokument: tõend

Infopäeva ajakava

10.00–10.10   Sissejuhatus intellektuaalomandi teadlikkuse projekti

10.10–10.30   Intellektuaalomand ja autoriõigus kui õppeteema – kellele, millal ja milleks? Vaatluse all õppe-eesmärgid ja õpiväljundid.

10.30–11.30   Autoriõiguse välkkursus – õpime, et õpetada.

11.30–11.45   Sirutuspaus

11.45–12.15   Digiõppe keskkonna tutvustus, küsimused ning arutelu

12.15–12.45   Maailma intellektuaalomandi päeva tähistamine koolides: loovkonkurss õpilaste grupitöödele ning juhendmaterjal õpetajatele

12.45–13.00   Päeva kokkuvõte