Sandra Urvak

Galerii: Craft Camp tõi kultuuriakadeemiasse käsitööhuvilised üle maailma

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava eestvedamisel toimus Viljandis 9.–15. juulil rahvusvaheline käsitöö suvekool Craft Camp. Kaheksandat korda toimunud Eesti traditsioonilise käsitöö kursusel osales 39 huvilist üle maailma: osalejaid oli Soomest, Rootsist, Norrast, Ahvenamaalt, Leedust, Saksamaalt, Šveitsist, Hollandist, UK-st, USA-st, Austraaliast ja Jaapanist.

Alates 2014. aastast toimuva laagri eesmärk on tutvustada rahvusvahelisele publikule Eesti traditsioonilisi käsitöötehnikaid ja nende kasutusvõimalusi tänapäeval. Tänavu oli kokku 21 erinevat töötuba, mis keskendusid tekstiilile, kasetohule, nahale, luule, rauale ja hõbedale. Tehnikatest oli sel aastal uuteks tulijateks paikamine, pinnakirjade tikkimine ja kirivööde kudumine.

Lisaks töötubadele saavad osalejad külastada ka mõnd Eestimaa omanäolist kultuuripiirkonda. Varasemalt populaarsust kogunud Mulgi- ja Järvamaa kõrval oli sel korral uueks reisisihiks Soomaa, kus haabjaelu kõrval tutvutakse Tori rahvarõivaste ja hobusekasvandusega.

Suvekool on osa UNESCO Pärandilinn Viljandi programmist. Laagri kultuuriprogrammi toimumist toetab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

Järgmine Viljandi linnameister on sepp Tõnis Luik

Pärandilinn Viljandi otsib 2024. aasta pärandusfestivalile osalejaid

Kultuuriakadeemias valminud sämplipank avab pärimuspillide helimaailma laiemale publikule