Autor:
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

EV106 kontsertlavastus „Kohalejõudmine“ keskendub Viljandi inimestele

24. veebruaril tähistatakse Viljandis Eesti Vabariigi 106. aastapäeva. Päeva tähtsündmus on pidulik linna aastapreemiate üleandmine ja kontsertlavastus Pärimusmuusika aidas. Kontsertlavastus on sündinud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppejõudude ja tudengite koostööna. 

EV106 kontsertlavastus „Kohalejõudmine“

Kohalejõudmine on teekond, mille lõpus terendab igal inimesel oma: mõnel koduakna tuli, mõnel õhuloss või mõnel hoopis magus unustus. Kohalejõudmine on tänases heitlikus maailmas oluline teema. Ühelt poolt suunab see tähelepanu teraviku igapäevasele liikumisele ja planeerimisele, teisalt sõnastama oma unistusi ja tegelikke vajadusi. EV106 kontsertlavastus „Kohalejõudmine“ keskendub Viljandi inimestele: nende liikumisele ajas ja ruumis, reaalsuses ja unistustes.

„Toome külalisteni läbilõike tänaste viljandlaste mõtetest ja unistustest, plaanidest ja kavatsustest. Loodame, et selliselt koorub tänase Viljandi koondportree, mis kaardistab end mineviku, oleviku ja tuleviku suunal“ avab lavastuse sisu EV 106 kontsertlavastuse juht ja kultuuriakadeemia lavastajatöö lektor Lennart Peep.

Lavastuse loomiseks küsiti Viljandi linna kodanike käest küsimusi lähtudes kohalejõudmise temaatikast. Lühiintervjuud Viljandi inimestega lõikab ja põimib kokku videokujunduse tudeng Tom Tristan Kidron.

Kontsertlavastuse muusikaline kujundus keskendub uue ja vana koosmõjule. Ürituse heli- ja muusikaline kujundus nõjatub kultuuriakadeemia pärimusmuusika puhkpillide lektori Cätlin Mägi loomingule, millele annab eripära parmu- ja torupilli töötlus. Cätlin Mägi parmu- ja torupilli töötlused liiguvad traditsioonilise ja kaasaegse muusika vahel, veeredes lõpmatult ette ja taha, üles ja alla. Cätlini kõrval astub laval üles muusikaproduktsiooni tudeng Oskar Maasikas, kelle ülesandeks on ühendada lavastuse video- ja muusikaline kujundus.

Lavastus “Kohalejõudmine” korraldustiim:

Lavastaja - Lennart Peep

Visuaalne kujundus - Tom Tristan Kidron

Muusikaline kujundus - Cätlin Mägi, Oskar Maasikas

Muusikud - Anne-Mai Valk, Emma Lotta Kiviberg, Greta Liisa Grünberg, Hanna Miina Kivisäk, Hanna-Reet Ruul, Laura Katriina Loisa, Ulla Lotta Mängli, Helery Kõrvemaa, Kadri Allikmäe, Karolin Übner, Kerli Kislõi, Merili Kask

Valguskujundus - Siim Reispass 

Helikujundus -  Egert Silk

Videoülekanne - Tauno Uibo

Lavakujundus - Paula Aarnis

Produktsioon - Kris-Katry Kohv, Evelin Lagle-Nõmm

EV106 kontsertlavastus ja pidulik linna aastapreemiate üleandmine toimub  Pärimusmuusika aidas 24. veebruaril kell 14.00. Sissepääs on kõigile tasuta. 

Kontsertlavastuse ülekanne on jälgitav viljandi.ee ja sakala.postimees.ee veebilehtedel.

 

kultuur

Kultuuriakadeemia lõpetab 134 üliõpilast

kultuur

TÜ VKA lõpuaktus 2024 toimub 16. juunil

kultuur

Värske kraam Viljandist 2024 installatsioonide tutvustused