Skip to main content

Endla teatris saab näha etenduskunstide õppekava üliõpilastööde näitust

14. jaanuarini 2022 saab Endla teatri Küüni galeriis näha TÜ Viljandi kultuuriakadeemia dekoraator-butafoori ja tehnilise produtsendi erialade üliõpilastööde näitust. Eksponeeritavad tööd on valmistatud erinevate praktiliste ainete käigus ning üliõpilasi juhendasid pikaaegse töökogemusega kultuuriakadeemia vilistlastest juhendajad. 

Vanemuise teatri kunstnik-butafoori Terje Kiho juhendamisel on sündinud kuradi- ja fantaasiamaskid. Maskide tegemisel õpivad üliõpilased tundma papjeemašee tehnikat, kus kipsvormi kihiti paberi, tekstiili ja liimiga katmisel valmivad esemed, mis on kerged ja kukkudes ei purune.

Nukkude valmistamist juhendas Noorsooteatri nukumeister Annika Aedma. Nukkude pead on vormitud papjeemašee tehnikas, kehade meisterdamisel on kasutatud erinevaid materjale: tekstiili, traati jms. 

Imitatsioonikompositsioonide juhendaja oli Ugala teatri kunstnik-dekoraator Eve Komissarov. Kõikides töödes on proovitud puidu aaderdamist ja marmori imiteerimist, sest neid tehnikaid kasutatakse teatridekoratsioonide valmistamisel kõige enam. Lisaks kuuluvad kompositsioonidesse roostes metall, rehvimuster, seene kübaraalune, põlenud kangas, kalasoomused, pahteldatud pind, kivisein, pilvine taevas, tellissein, maonahk, pragunenud isomalt, kortsus tekstiil, silma vikerkest. 

Tööde autorid on dekoraator-butafoori eriala üliõpilased Emilie Kirsi, Triin Närep, Susanna Liisa Mildeberg, Ksenia Yakovleva, Annika Mänd, Berta Kelder, Birgit Potter, Carol Põldsaar, Lysette Tint, Rebecca Villem ning tehnilise produtsendi eriala üliõpilased Loreta Janson, Mauri Liiv, Karoliina Kangur, Anna-Maria Pink.

Näituse ettevalmistamisel oli abiks TÜ VKA lavastusala spetsialist Eero Ehala, näituse kujundas ja pani üles Piret Bergmann.

#koostöö
Prantslased akadeemias 11.01.22_3.jpg

Koostöölepe: kultuuriakadeemia üliõpilasi oodatakse Pariisi teatritesse praktikale

Jaga
18.01.2022
#koostöö
Rektoraat VKAs

Tartu Ülikooli juhtkond külastas kultuuriakadeemiat

Jaga
23.12.2021
#koostöö
visual-stories-micheile-SoT4-mZhyhE-unsplash.jpg

Kultuuriakadeemia fondid

Jaga
10.12.2021