Sandra Urvak

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit andis üle tänavused tunnustused

11. veebruaril 2023 toimus Tallinnas Õpetajate majas Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu tänupidu, kus anti üle pärandihoidja aastaauhinnad, maakonnategu, noore meistri preemia ja rahvakunstigalerii parima näituse tunnustus. Kultuuriakadeemiast sai pärandihoidja tunnustuse pärandtehnoloogia õppekava programmijuht Ave Matsin ning noore käsitöömeistri tiitliga autasustati metallitöö eriala üliõpilast Gert Evertit.

Pärandihoidja 2022 - Ave Matsin - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia
Ave Matsin (paremal). Foto: Sandra Urvak

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava programmijuht Ave Matsin pälvis 2022. aasta pärandihoidja tunnustuse pikaajalise panuse eest pärandkultuuri edendamisel ja käsitööhariduse arendamisel.

Pärandihoidja on Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ning Eesti Rahvakultuuri Keskuse väljaantav aastaauhind esemelise rahvakunsti alalhoidmise ja edasiarendamise eest, elutöö või aasta jooksul saavutatud silmapaistvate tulemuste eest. Auhinda antakse välja 1998. aastast ning sellega kaasneb Meelis Kriguli keraamiline kauss ja rahaline preemia Eesti Kultuurkapitalilt.

Noore käsitöömeistri tunnustus antakse kuni 26-aastasele käsitööerialal õppivale noorele. Preemia eesmärk on märgata ja toetada noori käsitööhuvilisi, suunata tähelepanu nende tegevusele ja toetada nende loomingulist arengut. Tänavune tunnustati noore käsitöömeistri tiitliga TÜ VKA pärandtehnoloogia õppekava rahvusliku metallitöö eriala ehtetöö suuna neljanda kursuse üliõpilast Gert Evertit.

Noor käsitöömeister 2022 - Gert Evert - Viljandi kultuuriakadeemia
Gert Evert. Foto: Sandra Urvak

Palju õnne!

Teised tunnustuste saajad

Pärandihoidja 2022:

• Elvi Vesik, Kihnu rahvuslike käsitöötraditsioonide alalhoidmise ja edendamise eest;
  • Ingrit Kala, Seto rahvuslike käsitöötraditsioonide alalhoidmise ja edendamise eest.

Maakonnategu 2022 – Seto käsitöö kogo raamatu “Seto rahvarõivad” eest.

Parim näitus 2022 rahvakunstigaleriis – Kristina Rajando näituse “Vaikuse tuba” kureerimise eest.

kalju

Prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid pälvisid Lysette Tint ja Lisette-Marie Viilup

Lillekimp

Selgunud on Tartu Ülikooli aastaauhindade saajad