TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Diplomilavastus "Sorry, me teeme Tšehhovit"

Sorry, me teeme Tšehhovit, täpsemalt A. Tšehhovi “Kajakat”, sest Jan Teevet nendega Shakespeare’i “Kaheteistkümnendat ööd” koostöös Paide teatriga teha enam ei jõudnud, nagu oli plaanitud.

Sorry, me teeme Tšehhovit ajal, kui Venemaa peab Ukrainas sõda, mille tulemusel kogu vene kultuur on seatud paradoksaalse küsimuse alla, kas boikoteerida, tühistada, keelata või rahule jätta. Või sellest uuesti inspireeruda.

Sorry, me teeme Tšehhovit, kuigi see valik on klišee ja seda ka tudengilavastuste kontekstis. Sellele vaatamata on Tšehhovi maailm unikaalne, seega võimas proovikivi näitlejatehniliste saladuste avastamiseks ning uurimiseks.

Sorry, me teeme Tšehhovit, sest me tahame.

Idee autor ja lavastaja: Katariina Unt (TÜ VKA)
Tõlkija: E. Raudsepp (tõlget on võrdlevalt I. Normeti ja P.-E. Rummo tõlgetega korrigeeritud)
Kostüümikunstnik: Anu Konze
Valguskujundus: Siim Reispass (TÜ VKA)
Video ja visuaal: Jürgen Volmer (TÜ VKA)
Produtsent: Gertu Tambah (TÜ VKA)
Lavastaja assistent: Helen Sakson (TÜ VKA)
Kommunikatsoonijuht: Henry Pihlik (TÜ VKA)
Turundusjuht: Kris-Katry Kohv (TÜ VKA)

Mängivad TÜ VKA teatrikunsti 14. lennu näitleja eriala üliõpilased: Liisbeth Kala, Anumai Raska, Germo Toonikus, Erko Sild, Maria Valk, Johanna Vaiksoo, Pirte Laura Lember, Luisa Lõhmus, Theodor Tabor, Saamuel Pilpak.

Esietendus toimub 19. jaanuaril 2023 ERMis.

Piletid on müügil Fientas: 19. jaanuari etendus, 20. jaanuari etendus.

“Elus on hetki, mil tuleb möödapääsmatult küsida: kas me saame mõelda teisiti, kui mõtleme, ja tajuda teisiti, kui näeme; seda küsimata ei saa me vaatamist ja mõtlemist jätkata.”

Michel Foucault

#kultuur
Näitus "Pikem suhe" - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Kondase keskuses näeb viimaseid päevi publiku kaasabil valminud näitust