Baltimaades ainulaadne ärifestival inspireerib ideid ellu viima

Kuu aja pärast, 9. detsembril toimub Tartu ülikooli eestvedamisel esmakordselt rahvusvaheline ärifestival sTARTUp Day 2016, kuhu on oodatud kõik huvilised ettevõtjatest ja investoritest kuni üliõpilaste ja teadlasteni. Koos 40 esinejaga otsitakse edukaid ärimudeleid ettevõtlusega alustamiseks.

„Me kõik teame kedagi, kes on seotud mõne start-up’iga. Aga kas me päriselt teame, mis imeloom see start-up on? Just sellepärast me sellise ürituse tegime, et see teema üksipulgi lahti võtta ning inspireerida inimesi äriga algust tegema,“ selgitas Tartu ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juht, festivali eesvedaja Andres Kuusik.

„Päeva fookuses on alustamise lood ehk oleme kokku kutsunud üle 40 esineja üle maailma, kes räägivad, mis oli nende edu võti ja kuidas ärimudel jätkusuutlikult üles ehitada,“ lisas Kuusik festivali peateema „How to earn if there is nothing to burn“ täpsustuseks.

Kohalikest staaridest näeb laval olümpiasangar Gerd Kanterit, muusik Sandra Vabarnat ning Taxify kaasasutajat Martin Villigit. Rahvusvahelise mõõtme annavad teiste seas üheks maailma parimaks noorettevõtjaks peetav Jamie Dunn, Youtube-sensatsioon Christian LeBlanc ja virtuaalreaalsuse visualiseerija Keiichi Matsuda.

Lisaks ettekannetele saab osaleda praktilistes töötubades, uudistada virtuaalreaalsuse ruumi, tutvuda ülikooli ja idufirmade uute toodete, teenuste ning tööpakkumistega ning elada kaasa tudengite äriideede konkursile.

Festival toimub vastavatud Eesti Rahva Muuseumis. Üritust juhib Louis Zezeran Comedy Estonia’st.

Jätkupidu peetakse Tartu muusikanädala raames ERMi vanas näitusemajas Kuperjanovi tänaval. Välisesinejaist astuvad üles Soome-Tšaadi päritolu laulja-laulukirjutaja Suad ning Venemaa spirituaalse techno saadik Moa Pillar. Eesti muusikat esindavad mh tundliku noir-räpi meister reket ning käreda kitarriroki supergrupp Dead Furies. Pidu korraldab MusicCase OÜ. Lisaks festivaliõhtule kuuleb linna kohvikutes ja start-up-ettevõtete kontorites tasuta pop-up-kontserte ja muusika- ning tehnoloogiateemalisi vestlusi.

Registreerimine ja piletiinfo: www.startupday.ee.

sTARTUp Day ärifestivali korraldavad Tartu ülikooli eestvedamisel Tartu linnavalitsus, Tartu Teaduspark, Tartu Ärinõuandla, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Loomemajanduskeskus, Contriber ja sTARTUp community. Sündmust toetavad Startup Estonia, Swedbank, Pipedrive, Mooncascade, A. Le Coq, Fortumo ja Hedman Partners. Esinejaid aitavad kohale tuua EAS, Baltic-American Freedom Foundation, USA, Rootsi ning Hollandi saatkonnad ning Edu Tegu. Jätkupidu korraldab Tallinn Music Week.


Lisainfo: Ermo Tikk, sTARTUp Day turunduspetsialist, ermo.tikk@ut.ee

Kadri Kunnus Tartu ülikooli avalike suhte peaspetsialist Tel: +(372) 737 5509
Mob: +(372) 50 70 963 E-post: kadri.kunnus@ut.ee 
www.ut.ee

 

rohe

Konverents Roheline Laine teeb roherägastiku selgeks

Loovettevõtja mikrokraad 2022 - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Algas registreerumine loovettevõtja mikrokraadiprogrammi

Eksperimentaalarendus

Tartu Ülikool toetab teadustöö tulemuste turuküpsemaks arendamist 300 000 euroga