Alanud on kandideerimine prof Kalju Komissarovi nimelisele stipendiumile

Alates 8. detsembrist 2021 saab esitada taotlusi professor Kalju Komissarovi nimelisele stipendiumile kandideerimiseks. Stipendium on mõeldud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava üliõpilastele erialaseks enesetäiendamiseks.

Praeguse Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava kõrgharidusliku õppekava ülesehitamise idee teatrimudelina kuulub Kalju Komissarovile. Teatrimudel õppeprotsessis tähendab, et tulevased teatri tehnilised ja loomingulised töötajad õpivad koos ja täiendavad üksteist, omandades arusaamise toimivast teatrimehhanismist kui ühisest loomingust.

Stipendiumiga soovitakse väärtustada Kalju Komissarovi pikaajalist viljakat tööd teatrihariduse vallas. Stipendium määratakse üliõpilasele, kes on õpingutes tervikuna olnud tulemuslikult loominguline, distsiplineeritud, eetilisi väärtusi silmaspidav ning oma erialal perspektiivikas. Stipendium on mõeldud erialaseks enesetäienduseks, eelkõige õpingute ja välispraktika toetuseks.

Prof Kalju Komissarovi nimelise stipendiumiga kogusummas 2000 € toetatakse igal aastal kaht etenduskunstide õppekava üliõpilast.

Stipendiumile kandideerimise tähtaeg on 14. veebruar 2022.

Toetusraha pidulik üleandmine toimub 8. märtsil 2022, prof Kalju Komissarovi sünniaastapäeval.

Stipendiumit rahastab Eesti KultuurkapitalI näitekunsti sihtkapital ja toetab ettevõte Wooch OÜ. Stipendumipäeva koostööpartner on Ugala teater.

Loe stipendiumi taotlemisest lähemalt.

Fotol 2021. aasta Kalju Komissarovi stipendiumi stipendiaadid Maria Paiste ja Fredi Karu.

kalju

Prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid pälvisid Lysette Tint ja Lisette-Marie Viilup

Lillekimp

Selgunud on Tartu Ülikooli aastaauhindade saajad