Näitusel "Sinitriipu kirjatud" eksponeeriti Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava rahvusliku tekstiili eriala kangakudumise õppeaines valminud sinikirjalisi vaipu.
Kangastelgedel kootud sõbakirjalised ning naastpõimes koopiavaibad on valmistatud traditsioonilisi tehnikaid, materjale ja töövahendeid kasutades, sooviga saada õppekogemus ning anda uus elu unustusse vajunud käsitööpärandile. Esemed, mille alusel koopiad valmistati, asuvad Eesti Rahva muuseumis, Rakvere muuseumis ning erakogus.
Traditsiooniliselt olid taustatriibud sama laiad kui kirjatriibud. Alles 20. sajandil hakati kuduma vaipu, kus värvi intensiivsus muutus mustritriibu südamikus kas tumedamaks või heledamaks. Vaipade kujundus ja tehniline teostus arenes kiiremini Põhja-Eestis, konservatiivsemas Lõuna-Eestis kasutati naast- ja pindpõime tehnikat väga harva.
Näitusevaibad kudusid rahvusliku tekstiili eriala üliõpilased Haldi Ellam, Ene Koppelmann, Signe Lintrop, Maria Merimaa, Triin Sarapik-Kivi, Evelin Siiman, Maris Taul, Gitta Truus ja Kadri Võrel. Vaipade valmistamist juhendas kogenud õppejõud Christi Kütt, kes on ühtlasi selle kooli vilistlane ning juba pea kakskümmend aasta jaganud oma teadmisi kangakudumise alal. Näitus on pühendatud Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäevale ja seda korraldab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava.
Eksponeerimine: