Maritta Anton

Prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid pälvisid Elle Maria Viies ja Berta Kelder

8. märtsil anti Ugala teatris üle prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid kahele Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava üliõpilasele. Stipendiumid pälvisid tantsukunsti õppekava neljanda kursuse tudeng Elle Maria Viies ja visuaaltehnoloogi eriala dekoraator-butafoori spetsialiseerumise kolmanda kursuse üliõpilane Berta Kelder.

“Kalju Komissarov oli üks hiiglastest, kelle õlgadel seisab tänane kultuuriakadeemia kontseptsioon – just tema pani aluse terviklikule lähenemisele etenduskunstide õpetamisel, hõlmates nii lavapealseid kui ka lavataguseid erialasid,” sõnas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia direktor Juko-Mart Kõlar. “Professor Kalju Komissarovi nimeline stipendium on justkui sümboolne õlalepatsutus tänastele etenduskunstnikele – nüüd on teie kord joosta ja maailma paremaks muuta. Palju õnne stipendiaatidele!”

Stipendium kogusummas 2000 € jagatakse stipendiaatide vahel võrdsetes osades. Elle Maria Viies plaanib stiendiumi toel osaleda Julyen Hamiltoni kahenädalases töötoas Tictac Kunstikeskuses Brüsselis ning Berta Kelder kasutab toetust, et võtta osa rahvusvahelisest teatrifestivalist Prague Quadrennial 2023.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti õppekava programmijuhi Kai Valtna hinnangul iseloomustab Elle Maria Viiest intelligentne uudishimu ja austus keha väljendusvõimaluste vastu ning puhas töökus ja järjekindlus oma ideede elluviimisel. “Kaasaegseid koreograafe, kes uurivad nõnda liikumist ja liigutust kui Elle ja nendest oma loominguks impulsse leiavad, pole just ülearu palju,” sõnas Valtna. “Elle, soovin Sulle palju õnne stipendiumi puhul, edu kooli lõpetamiseks ning ühtlasi tuletan meelde, et päris maailm on igal juhul ka maailm!”

“Soov ennast erialaselt täiendada ja pidevalt areneda, põimituna töökuse ning visadusega seatud eesmärkide saavutamisel iseloomustab Berta Kelderit alates sisseastumiseksamitest,” rääkis teisest laureaadist, Berta Kelderist TÜ Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia õppekava programmijuht Eve Komissarov. “Valmisolek mõelda välja nutikaid lahendusi, kasutada innovaatilisi töövõtteid ja loominguliselt mõelda – neid heale butafoorile omaseid jooni täiendab Berta puhul soe ning sõbralik meel, mis aitab kaasa usaldusliku ning üksteist toetava atmosfääri loomisele meeskonnatöös.”

Prof Kalju Komissarovi nimeline stipendium on mõeldud erialaseks enesetäienduseks välismaal ning sellega soovitakse väärtustada Kalju Komissarovi pikaajalist viljakat tööd teatrihariduse vallas. See määratakse üliõpilasele, kes on õpingutes tervikuna olnud tulemuslikult loominguline, distsiplineeritud, eetilisi väärtusi silmaspidav ning oma erialal perspektiivikas. Stipendium algatati 2018. aastal Garmen Tabori, Tartu Ülikooli ja Eesti Teatriliidu ettepanekul ning Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali toel. Traditsiooniliselt kingitakse stipendiaatidele Woochi käekellad.

Stipendiumi kohta saab lähemalt lugeda SIIT.

Vaata AK uudislõiku:

9. aprillil on Omakultuuriakadeemias külas Mikk Puurmann

kalju

Prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid pälvisid Lysette Tint ja Lisette-Marie Viilup

pärand

Viljandi pärandusfestival 2024