Kultuuripärandi loovrakenduste sügiskool (varasemalt pärandtehnoloogia sügiskool) on kahepäevane sündmus, mille algatajaks ning korraldajaks on TÜ VKA pärandtehnoloogia magistriõppe üliõpilased. Sügiskooli eesmärk on kokku viia erinevad pärandtehnoloogiaga seotud inimesed ning luua seeläbi võimalused interdistsiplinaarseteks aruteludeks ja koostööks naabervaldkondade vahel. Sügiskool väärtustab professionaalset käsitööd ning käelist pärimust.
8.–9. oktoobril 2021 toimus Valma seikluspargis kultuuripärandi loovrakenduste sügiskooli 10. kohtumine pealkirjaga "Vesilood ja laevalaulud", mis keskendus mehisematele teemadele: räägiti veeteedest ja -sõidukitest.Üles astusid Ain Mäesalu, Aivar Ruukel, Ants Leiaru, Anu Kannike, Edvards Puciriuss, Heiki Mürk, Lauri Õunapuu ja Maret Sikstus.
25.–26. septembril 2020 Männiku metsatalus toimunud sügiskool "Kus me kolmi kokku saame?" tõi kokku käelise kultuuripärandi valdkonnaga kokkupuutuvad teoreetikud ja praktikud ning pakkus arutlusi pärandkäsitöö, pärimusmuusika ja pillivalmistamise valdkonnas. Üles astusid Kristi Jõeste, Celia Roose, Ave Matsin, Cätlin Mägi, Villu Talsi, Eeva Talsi, Marja-Leena Jaanus, Madli Oras, Liis Burk, Astri Kaljus, Karmo Kiilmann, Karl-EIk Rebane.
11.–12. oktoobril 2019 Männiku metsatalus toimunud sügiskoolis "Ei saa me läbi Lätita" astusid üles Läti Ülikooli etnoloog ja ajaloodoktor Anete Karlsone, viienda põlve tünnimeister Dins Sumerags, sepp ja keskaegsete turviste meister Edvards Puciriuss ja disainiajaloolane Ivar Sakk.
5.–6. oktoobril 2018 Männiku metsatalus toimunud sügiskoolis "Pärandtehnoloogi(line) elu" mõtestati üheskoos ettekannete abil kohalikku pärimust ja esemelist kultuuri. Erikülalisena pidas põneva loengu hiina rahvapärasest korvipunumisest Indiana Ülikooli antropoloogiaprofessor Jason Baird Jackson, kes viibis Tartu Ülikoolis kolm nädalat Fullbrighti stipendiumi toel ja kes on pidanud neli loengut etnoloogidele, folkloristidele jt materiaalse kultuuri uurimisest ning muuseumitööst. Samuti algatas dotsent Priit-Kalev Parts rahvusliku käsitöö osakonna vilistlasklubi, mille eesmärk on üksteise toetamine ettevõtlusmaastikul.
29.–30. septembril 2017 Männiku metsatalus toimunud sügiskoolis "Tulest tulnud" astusid üles Kalle Eller, Inna Raud, Jan Seepter ja Reet Hiiemäe.
7.–8. oktoobril 2016 toimunud sügiskoolis "Enne ja pärast naftat" viidi läbi mõttemäng, kuidas riigikorrast ja maailmamajandusest sõltumatult võimalikult edukalt toime tulla. Üles astusid Argo Moor, Kaido Kama, Monika Hint, Erik Puura.
16.–17. oktoobril 2015 Männiku metsatalus toimunud sügiskoolis "Loovast käest saab terveks vaim“ astusid üles Valdur Mikita, Joosep Metslang, Ahto Kaasik, Marek Nisuma, Indrek Jets.
12.–13. oktoobril 2013 Kurgjal Carl Robert Jakobsoni talumuuseumis toimunud sügiskool keskendus ettevõtlusele, muuseumitööle, teadustööle ja pedagoogikale.
25.–26. septembril Andu puhkekeskuses toimunud sügiskoolis keskenduti ettevõtlusele, muuseumitööle, teadustööle ja pedagoogikale.
Sügiskooli korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital.