Maritta Anton

“Finale” toob kultuuriakadeemia diplomikontserdid publiku ette

24. ja 25. mail 2023 toimub Viljandis pärimusmuusika aidas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusika õppekava festival „Finale“, kus esitavad oma diplomikontserdi kaheksa pärimus- ja rütmimuusika erialade lõpetajat.

Pärimusmuusika aida suures saalis toimuva festivali esimesel päeval astuvad üles rütmimuusika eriala lõpetavad üliõpilased Mattias Simson, Marcus Tuul, Sandra Eowyn Karu, Kristiina Valdman, Carlos Liiv ja teisel päeval pärimusmuusika viimase kursuse tudengid Susanna Viktoria Mõtsmees, Merili Kask, Harry-Karl Lepp. Lisaks ühineb festivali programmiga kultuuripärandi loovrakenduste magistriõppekava lõpetaja Koidu Ahk.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusika õppekava programmijuhi Marko Mägi hinnangul on tänavune Finale” läbi aegade üks põnevamaid ja kunstiliselt kõrgeima tasemega, sest enamus diplomande on viimase aasta veetnud erinevates välisülikoolides. Näiteks on meie väikesele festivalile oodata muusikuid Hollandist ja Soomest,” sõnas Mägi.

„Finalet“ saab vaadata nii pärimusmuusika aidas kohapeal kui otseülekandena veebilehel www.live.kultuuriakadeemia.ee.

Tutvu artistide ja ajakavaga: https://viljandi.ut.ee/finale

Diplomikontsertide festival „Finale“ toimub neljandat aastat. Tasuta kontserdid kestavad pool tundi ja on kõigile huvilistele avatud.

Fotol on Jaan Pehki diplomikontsert 2022. aasta "Finale" festivalil.

9. aprillil on Omakultuuriakadeemias külas Mikk Puurmann

pärand

Viljandi pärandusfestival 2024

koma