TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Esietendub TÜ VKA 14. lennu lavastus-eksperiment "Memento"

13. veebruaril esietendub Vilma maja videostuudios TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava 14. lennu näitlejatudengite interaktiivne lavastus-eksperiment "Memento", mida lavastavad Taavet Jansen ja Tambet Tuisk.

“Memento” on füüsiline, poeetiline rännak kolme näitleja esituses läbi nende mineviku, oleviku ja tuleviku. Lavastus on improvisatoorne ja põhineb näitlejail endil. Etenduse vältel väljendub nende olemus (kes nad on), minevik (kust nad on tulnud), nende reaktsioonid praegusele (kus nad on) ja lootus tulevikust (millest nad unistavad).

“Tambet Tuisk eksperimenteerib meetodiga, mida ta nimetab vooks," sõnas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide multimeedia lektor Taavet Jansen. "See voog, meetod, algab tühjusest. Valetan, ses on tühjusest pisut enam – võib-olla näritud näts või teibitükk. Igatahes võib öelda, et seal on tühjusega samaväärselt tühi objekt. See objekt viib näitlejad enda elu ja kaasaja ühiskonna peegelduseni."

Ühtlasi on “Memento” osa Taavet Janseni uurimisprojektist “INDEX – digitaalse publiku ühendamine loojatega online-sündmusel”, mille raames uuritakse digitaalse kultuurikogemuse ühte põhilist probleemi – sünergia loomist digitaalselt vahendatud kunstiteose vaatajate ja esitajate vahel.

Tegemist on hübriid-lavastusega ning veebivaatajad saavad sekkuda etendusse elektron.art veebilehel.

Kel on soovi vaadata "Mementot" füüsilises ruumis, saab tulla TÜ VKA Vilma maja videostuudiosse kohapeale (Turu 7). Sissepääsu tagamiseks kirjuta kaie@elektron.art. Istekohtade arv on piiratud.

Lavastus: Tambet Tuisk, Taavet Jansen
Etendajad:
Luisa Lõhmus, Maria Valk, Johanna Vaiksoo, Liisbeth Kala, Anumai Raska, Pirte Laura Lember, Theodor Tabor, Saamuel Pilpak, Germo Toonikus
Kaamera:
Jürgen Volmer
Valguskujundus:
Siim Reispass
Programmeerimine, tech:
Taavet Jansen, Tom Tristan Kidron
Uurimistöö konsultant
: Aleksander Väljamäe
Turundus:
Getter Marii Kalvik
Assistent:
Gertu Tambah
Produtsent:
eˉlektron
Kaasprodutsent:
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia
Toetajad:
EKA, Kultuuriministeerium, Tallinn Linn. Projekti on rahastatud Kultuuriministeeriumi kultuuri- ja loomevaldkondade loovuurimuse meetmest

Etenduste kuupäevad: 13.02 (esietendus), 14.02, 15.02, 20.02, 21.02 ja 22.02 algusega kell 19.

Rohkem infot: https://elektron.art/projects/memento

Sündmus Facebookis

Vaata videolõiku saates "Ringvaade":

Tartu Ülikool võtab kultuuriakadeemiasse tööle arendusjuhi

Kultuuriakadeemia lõpetab 134 üliõpilast

TÜ VKA lõpuaktus 2024 toimub 16. juunil