Autor:
Maritta Anton

Alanud on registreerumine muusikaprodutsendi mikrokraadiprogrammi

2023. aasta sügisel alustab Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias taas muusikaprodutsendi mikrokraadiprogramm, kuhu  on oodatud osalema kõik, kel soov muusikatehnoloogiliste vahendite abil oma ideid teostada. Registreerumine on avatud 21. augustini.

Mikrokraadiprogrammis õpitakse, kuidas kirjutada tänapäevast poplaulu, mil viisil on võimalik salvestada vokaali ja akustilisi instrumente ning milliste programmidega materjali töödelda, et valmiks kvaliteedistandarditele vastav lugu. Kõik programmis omandatavad teadmised ja oskused tulevad kasuks nii koduses kui tipptasemel tehnikaga helistuudios. Mikrokraadiprogrammis osalejaid juhendavad muusika valdkonnas aktiivselt tegutsevad praktikud.

Muusikaprodutsendi mikrokraadi programmijuhi Kelly Vaski hinnangul on eelmisel aastal mikrokraadi läbinute seas mitmeid andekaid muusik-produtsente, kes nüüd aina julgemalt oma loomingut jagavad. Just sellised mitmekülgsed muusikud ja laulukirjutajad, kes on võimelised oma ideid digitaalselt ja mitmerealiselt salvestama ning arranžeerima, on üha enam hinnas,” sõnas Vask. Meil on hea meel pakkuda õppijatele kompaktset tööriistakasti, et aina rohkemate muusikute looming sahtlitest välja tuua. Mikrokraadi läbinu suudab oma hitialged lõppversioonini viimistleda, kuid on ka väärt koostööpartnerid stuudios oma kaasmuusikutele, helitehnikutele ning produtsentidele.”

Kursus toimub 1. septembrist 2023 kuni 28. veebruarini 2024 TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusikamajas (Jakobsoni 14). Programmi läbinule antakse Tartu Ülikooli mikrokraadiprogrammi tunnistus. Registreerumine on avatud kuni 21. augustini 2023.

Loe muusikaprodutsendi mikrokraadiprogrammi kohta lähemalt SIIT.

kultuur

Eesti pärimusmuusika õpetaja

kultuur

Craft Camp töötoad/ Craft Camp workshops

oka

23. aprillil on Omakultuuriakadeemias külas Jaak Tomberg