Viljandi kultuuriakadeemias peavad ka looverialade tudengid õppima ettevõtjana toime tulemist

Kõik Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengid läbivad kultuurivaldkonna ainete kõrval ka poolteist aastat vältava ettevõtlusõppe, millele antakse juba kolmandat aastat avapauk festivalilaadse ideeturuga 6.-7. aprillil. Tudengid koos 30 Viljandi Gümnaasiumi majanduse õppesuuna õpilasega kohtuvad pärimusmuusika aidas paljude kogenud ettevõtjatega, kes mentoritena annavad neile nõu juba välja töötatud äriideede edasi arendamiseks.

Sündmuse peakorraldaja, ettevõtluspraktikate koordinaator Andres Rõigase sõnul  tuleneb ettevõtlusõppe arendamine Tartu Ülikooli eesmärkidest, kus lisaks teadlaste ja spetsialistide ettevalmistamisele on võetud suund ettevõtlikkuse edendamisele. „Eelmistel aastatetel osalenud ettevõtjad on kinnitanud, et sellist laadi ettevõtlusõpe on tudengitele elukogemuse osas kindlasti oluliseks abiks ja aitab teoreetiliste teadmiste kõrval lihvida hädavajalikke praktilisi oskusi,“ ütles Rõigas.

„Äriideede metoodilise arendamise kõrval on oodata inspireerivaid lugusid loovettevõtluse valdkonnas tegutsejatelt. Sel aastal tulevad oma kogemustest rääkima ja noor inspireerima meie oma vilistlased  teatrist Must Kast, auhinnatud muusik Sandra Vabarna ja paljud teised,“ lisas Rõigas.

Ideeturul toimub ka eelmise aasta parimate äriideede võistlus, kus tudengimeeskondade esindajad peavad esitama žüriile liftikõne. Võitjale on rahalise preemia välja pannud üks ürituse toetajatest, SEB Pank.

Ideeturu läbiviimisel on kultuuriakadeemia koostööpartneriteks SA Viljandimaa Arenduskeskus, SA Viljandimaa Loomemajanduskeskus, MTÜ Startup Viljandi, Tartu Ülikooli ettevõtluse õppetool, Viljandi Gümnaasium, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool ning Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut.

Päevakava.

Lisainfo: Marju Mäger, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kultuurikorralduse õppekava programmijuht, marju.mager [ät] ut.ee, 520 8124