TÜ VKA noortevahetus toob kokku Vene, Rumeenia, Aserbaidžaani ja Saksa noored

Lisaks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiale on kaasatud projekti ka Pihkva Pedagoogilise Ülikooli üliõpilased, Outward Bound Rumeenia kooli õpilased, noored Aserbaidžaani organisatsioonist "Youth Exchange" Avalik Ühendus ning noortegrupp Saksamaalt Oberhauseni noortekeskusest Kinder- und Jugendtreff ParkHaus. Kokku osaleb projektis 36 noort.

Projektil on kaks põhilist eesmärki, mida üldistatult võib nimetada – vaade iseendasse ja endast väljapoole. Projektis olevate tegevuste kaudu õpib noor inimene iseenda tugevusi ja nõrkusi avastama, paneb end proovile tundmatutes olukordades ning analüüsib pidevalt iseenda käitumist. Matkategevused ja erinevad töötoad soodustavad intensiivset koostööd, teiste inimeste märkamist, koostöövõimaluste leidmist ja analüüsitegevuste kaudu ennatlike eelarvamuste ärahoidmist ning teiste käitumise või tegevuse tagatausta mõistmist. Eelpool nimetatud eesmärke saavutatakse vabatahtlikku tööd propageerides ja seikluskasvatuslikke meetodeid kasutades. Projekt viiakse ellu SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo rahastuse abil.

Tegevused leiavad aset Eestimaa neljas paigas: Viljandis, Valgemetsas, Taevaskojas ning Otepääl.

Rahvusvahelise noortevahetuse projekti kirjutamine on elamuspedagoogika tudengitele praeguse koosseisuna täiesti uus kogemus – ligi pooled liikmed pole varem sarnast projekti kirjutanud, samuti pole ka tavapärane kirjutada projekti üheskoos eesti ja vene keelt kõnelevate noortega. Projekti kogukestus koos ettevalmistava, läbiviimis- ja järeltegevuste perioodiga võtab aega ligi aasta.

Järellainetena soovitakse viia Viljandi maakonnas läbi mitmeid tutvustavaid seminare ning luua veel sarnaseid projekte koos uute välismaa partneritega.

Projekti toetavad AS Swedbank, Eesti kütusefirma Olerex, Diil, Saku Läte, Viljandi aiand Floreas, Alb nelikümmend OÜ, Eesti Punase Risti Viljandimaa Selts ja Võru Noortekeskuse Varaait.

Projektis toimuvaga saab kursis olla blogi vahendusel: http://nvprojekt.blogspot.com.

Lisainfo:
Kadi Nool