TÜ Viljandi kultuuriakadeemias tehti viimaste aastate sisseastumisavalduste rekord

Avalduste vastuvõtt Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiasse on selleks aastaks lõppenud. Koos kevadise vastuvõtuga ingliskeelsetele õppekavadele esitati kultuuriakadeemiasse õppima asumiseks 512 avaldust, mis on viimase seitsme aasta rekord.

Kultuuriakadeemia eestikeelsetele rakenduskõrghariduse õppekavadele esitati 450 ja magistriõppekavadele 52 avaldust. Kõige rohkem avaldusi (113) esitati muusika õppekavale õppima asumiseks, järgnesid teatrikunst (104 avaldust) ja huvijuht-loovtegevuse õpetaja õppekava (90 avaldust).

„Suurim konkurss ehk 6,5 soovijat kohale oli oodatult teatrikunsti õppekaval,“ ütles Viljandi kultuuriakadeemia õppedirektor Ave Matsin. Teatrikunstile järgnevad huvijuht-loovtegevuse õpetaja sessioonõppe õppekava (4,5 soovijat kohale) ja muusika päevaõppe õppekava (3,0 soovijat kohale).

„Meil on väga hea meel, et vaatamata heitlikele aegadele on esitatud avalduste hulk viimase seitsme aasta suurim,“ ütles õppedirektor Ave Matsin. „Ilmselgelt peegeldab see akadeemia pingutusi õppekavade arendamisel. Viimati oli nii rohkelt huvilisi 2012. aastal, kui toimus viimane Viljandi vastuvõtt Tartusse liikunud Infohariduse osakonna õppekavadele,“ lisas Matsin.

Viljandi kultuuriakadeemia direktori Iñaki Sandoval Campillo sõnul on alates 2015. aastast, mil tema liitus Viljandi kultuuriakadeemiaga, sissastujate arv tõusnud 40%. „See näitab selgelt, et kultuuri valdkonna erialad on noorte seas jätkuvalt populaarsed,“ ütles Iñaki Sandoval Campillo. „Tudengite arvu suurendamiseks uuendame regulaarselt õppekavasid ning kaasame ka rahvusvahelisi õppejõude,“ lisas Sandoval.

Viljandi kultuuriakadeemiasse võetakse uueks õppeaastaks vastu 153 üliõpilast rakenduskõrghariduse õppekavadele ja 38 üliõpilast magistriõppesse. Uutest õppekavadest toimus sel aastal esmakordselt vastuvõtt ingliskeelsele heli- ja visuaaltehnoloogia magistriõppekavale. 

Sisseastumiseksamite periood Viljandi kultuuriakadeemias algab 8. juulil ja kestab 14. juulini. Tartu Ülikool avaldab vastuvõetute esmased nimekirjad 15. juulil ja hiljemalt 17. juulil tuleb vastuvõetuil kinnitada oma õppima tuleku soov. Vabanenud õppekohti täidetakse jooksvalt kuni 19. augustini.