Teatrikunsti 10.lend vallutab korraga nii Tartu kui Rooma

16. mail esietendub Tartu Uues Teatris Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 10. lennu üliõpilaste diplomilavastus "Nero", mis tugineb Mati Undi unustatud näidendile "Keiser Nero eraelu".

Lavastus on kolme osapoole koostöö, kus teineteist toetavad Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tartu Uus Teater ja 10. lennu äsja tegevust alustanud teater Must Kast. Käesolev diplomilavastus etendub Viljandi asemel Tartus, sest lisaks kooli lõpetamisele käivitavad selles linnas noored oma kogukonnateatrit, kuhu enamik neist peale lõpetamist suundub.

Lavastus "Nero" keskendub üldpoliitika ja kunsti kokkupuutepunktidele, absoluutse võimu ja isikliku arengu vastandusele. Lavastaja Lennart Peep leiab: "Inimesed, kes on võimul või omavad mingisugust võimu teiste inimeste üle, muutuvad tahes tahtmata isekaks ning kipuvad oma võimu kuritarvitama."

Keiser Nerot teavad kõik: absoluutne monarh, kes lasi Rooma linna süüdata ning luges vaimustunult põleva linna leekide valges luulet. Mitte miski pole poeedist superstaar Nerole keelatud ning tapmine ja terror on igapäevased nähtused. Milles aga Nero destruktiivne maailm tegelikult seisneb? Mispärast kõik toimub?

"Keiser Nero eraelu" näol on tegemist näidendiga, mis etendus esimest korda Eesti teatris 1990. aastal Ugalas lavakunstikooli XV lennu diplomitööna (lav. Kalju Komissarov) ning mida sellest ajast peale pole Eesti professionaalsetel lavalaudadel mängitud. Küll aga on Peep ise varem proovinud kätt selle lavastamisega kooliteatris.

Diplomitööd saab näha Tartu Uues Teatris vaid loetud kordadel maikuus (16.,17., 23.,24.25.mail). Külalisetendus antakse ka Von Krahli teatris eelesietendusena Kultuuridesandi raames 15.mail. Etendused algavad kell 19:00

MTÜ Must Kast

Heli Anni