Tartu ülikooli nelja valdkonna dekaanideks pürgib üheksa inimest

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaaniks kandideerib filosoofiateaduskonna dekaan, Tartu ülikooli eetikakeskuse juhataja, praktilise filosoofia professor Margit Sutrop. Dekaan selgub 28. septembril.

Sotsiaalteaduste valdkonna dekaani ametikohale on kaks kandidaati: majandusteaduskonna dekaan, makroökonoomika professor Raul Eamets ning sotsiaal- ja haridusteaduskonna esindajana rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg. Dekaan valitakse 29. septembril.

Meditsiiniteaduste valdkonna dekaaniks kandideerivad arstiteaduskonna residentuuriprodekaan, sisehaiguste propedeutika professor Margus Lember, arstiteaduskonna õppeprodekaan, meditsiinilise mikrobioloogia vanemteadur ja dotsent Tõnis Karki ning patofüsioloogia professor ja füsioloogilise genoomika juhtivteadur Sulev Kõks. Meditsiiniteaduste valdkonna dekaan valitakse 30. septembril.

Loodus ja täppisteaduste valdkonna dekaaniks kandideerivad loodus- ja tehnoloogiateaduskonna dekaan, keemilise füüsika professor Peeter Burk, ökoloogia ja maateaduste instituudi direktor, geoloogia vanemteadur Leho Ainsaar ning matemaatika-informaatikateaduskonna prodekaan, programmeerimiskeelte semantika professor Varmo Vene. Dekaani valimispäev on 1. oktoober.

Tartu ülikooli rektor Volli Kalm avaldas rahulolu aktiivse osavõtu üle kandidaatide esitamisel: „Kõik esitatud  kandidaadid on võimekad juhid. Tõsine suhtumine dekaanide valimisse näitab, et ülikool on valdkondlikule elukorraldusele üleminekuks sisuliselt valmistumas”. Rektor rõhutas, et uutel dekaanidel on ülikooli juhtkonna liikmeina ja valdkonna akadeemiliste liidritena oluline roll ja vastutus erialadevahelise ühistöö tugevdamisel ja ülikooli tasakaalustatud arengu juhtimisel.

Kandidaatide tutvustused leiab Tartu ülikooli kodulehelt. Dekaanide kandidaatidele saab esitada küsimusi nii debattidel kui ka kirjalikult veebivormi kaudu. Veebivormiga kogutakse küsimusi 13. septembrini, vastused avaldatakse TÜ kodulehel hiljemalt nädal enne valimisi ehk 21. septembril.

Dekaanide valimiseks on moodustatud valimiskogud, kuhu kuuluvad valdkonna akadeemilised töötajad, kelle töökoormus õppejõu või teadustöötajana on vähemalt 20 tundi nädalas. Valimiskogude liikmeteks on ka üliõpilased, kes kuuluvad valdkonna nõukogudesse ja valdkonna instituutide ja kolledžite nõukogudesse.

Loe dekaanide valimistest lähemalt TÜ kodulehelt.

Lisainfo: Andres Soosaar, Tartu ülikooli akadeemiline sekretär, tel: 737 5605, e-post: andres.soosaar@ut.ee.