Tantsulise liikumise koolitusmaterjalid veebis kättesaadavad

Teadaolevalt on tantsuline liikumine alates septembrist 2012 riikliku õppekava raames kehalise kasvatuse ainekava kohustuslik osa. Alates novembrist 2011 koolitatakse TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna täiendusõppetalituses kehalise kasvatuse õpetajaid teemal „Tantsuline liikumine põhikooli kehalise kasvatuse tunnis“.

Õppe on läbinud üks koolitusgrupp 2011/2012 õppeaastal Viljandis, õppimas on koolitusgrupid Rakveres ja Põlvas, kokku 80 inimest. Õpetuse sisuks on tantsulise liikumise ainekavas sisalduvad eesti- ja teiste rahvaste tantsud, standard- ja ladina tantsud ning loovtants. Lisaks kehatöö üldised põhimõtted, loovmäng, tantsu loomise põhitõed, rütmika ja loovliikumine, E. Idla liikumissüsteem, rahvaste seltskonnatantsud, hääletöö-kuidas häält hoida. Kokku saavad õppijad 80 tunni ulatuses uut teadmist tantsulisest liikumisest, mis jaguneb kümneks koolituspäevaks viies moodulis.

Koolitus on toetatud Euroopa Sotsiaalfondist rahastatava projekti „Tantsuline liikumine põhikooli kehalise kasvatuse tunnis“ poolt. Ühtlasi on koolituse raames ja Euroopa Sotsiaalfondi poolt toetatuna loodud koolitusmaterjal, mille said kõik koolitusel osalenud, kuid veebiavaruste vahendusel võivad sellest osa saada kõik huvilised!

Õppematerjali sisuks on eesti- ja rahvaste tantsude, standard- ja ladina tantsude ning loovtantsu õpetamine põhikooli kehalise kasvatuse tunnis. Lisaks on raamatus Viljandi koolitusgrupis õppinud õpetajate tunnikonspektide näited.

Õppematerjale saab raamatuna lugeda veebis.

Raamatule toeks loodi ka videomaterjal reaalsete tundidega, kuidas vastavat kolme tantsuvaldkonda kehalise kasvatuse tunnis õpetada. Videomaterjal tundide näidetega asub aadressil http://video.kultuur.edu.ee/tantsulineliikumine/

Head lugemist, vaatamist ja õppimist!

Anu Sööt
Telefon 435 5246; 5209424