Sellesügisene Noore Muusiku Kooli laager toimub 16.-18. septembril Viljandis

Noore Muusiku Koolis osalejad omandavad ülevaate muusika õppimise võimalustest Eesti kõrgkoolides, õpivad analüüsima oma muusikaalaste võimete ja oskuste taset võrreldes sisseastumisnõuetega erinevatele muusikaõppekavadele ning kavandama edasisi õpinguid muusikaalaste teadmiste tõstmisteks ning oskuste arendamiseks. Samuti omandavad osalejad esmased erialased teadmised kas jazzmuusika, pärimusmuusika või koolimuusika suunal.

Vastavalt valitud õpperühmale läbitakse koolitusel järgnevad teemad:

Jazzmuusika: praktiline harmoniseerimine klaveril (Hedi-Kai Pai); ansambel ja improvisatsioon (Kaarel Kuusk); muusikateooria (Kaarel Kuusk); rütmika (Kristo Joosep).

Pärimusmuusika: pärimuspillide tutvustus (Kristel Kutser ja Mari Tammar); pärimuslaul ja -tants (Kristel Kutser ja Mari Tammar); koosmäng (Ragnar Toompuu); muusikateooria (Kaarel Kuusk); rütmika (Kristo Joosep).

Koolimuusika: klaverisaate kujundamine (Hedi-Kai Pai); hääleseade (Hedi-Kai Pai); koorijuhtimine (Signe Ristisaar); muusikateooria (Kaarel Kuusk); rütmika (Kristo Joosep).

Osalejatel on erakordne võimalus tasuta külastada viit Viljandi Kitarrifestivali raames toimuvat kontserti: Stian Westerhus /NOR/, John Stowell & Lembit Saarsalu Trio /USA-SWE-EST/ Drum Prana & Weekend Guitar Trio /EST/ Paolo Angeli /ITA/ Eesti Kitarrilegendid & Tallinna Kammerorkester. Rohkem infot Kitarrifestivali kohta.

Kõik osalejad saavad ka Tartu Ülikooli täiendusõppetunnistuse, mis kajastab läbitud õppeaineid.

Ühe kursusetsükli hind on 19,5 ¤ koos majutusega ja 13 ¤ ilma majutuseta.

Lähem info: http://www.kultuur.edu.ee/1054297

Lisaküsimused ja info: