Rakendusteatri konverents toob Narva draamapraktikute rahvusvahelise seltskonna

25. oktoobril toimub TÜ Narva kolledžis rahvusvaheline rakendusteatri konverents “Draama ühendab inimesi: teater elukestvas õppes”

Konverents toob Narva õpihimulised teatri- ja draamameetodite rakendajad Inglismaalt, Saksamaalt, Soomest ja Eestist, kes pärast kolmepäevast loomeplatvormi Sillamäel jagavad tulemusi ka laiemale ringile Narva kolledžis. Elava ja loova konverentsipäeva sisustavad nelja täiskasvanuõppega tegeleva organisatsiooni õpetajad ja õppijad Moreno Keskusest, Teater och Drama Helsingist, Theater- und Kulturbildung Hammist ja Chester Univercity Loode-Inglismaalt.

Igal maal on draamatöö praktika omanäoline ja erinev. Kokkusaamine Eestis on kantud soovist otsida ühist keelt ja olla vastastikku kasulik nii omavahel kui kohalikke huve silmas pidades. Sellest tulenevad ka konverentsi teemad - kuidas saavutada ühist keelt ja meelt, kui maailmapilt on erinev ja mida tähendab olla võõras omade keskel?

Esimest korda korraldas Viljandi Kultuuriakadeemia traditsiooniks saanud rakendusteatri konverentsi 2012. aastal Ida-Virumaal, Mäetagusel “Drama - Connecting - People” nime all. Vahepealsete aastate areng haridusliku ja teraapilise draama alal ning inimeste jätkuv huvi kursuste vastu kinnitab, et asjal on jumet. Teatri- ja draamavahenditega on hõlpsam dialoogi tekitada ja koostoimet arendada, see muudab inimese aktiivsemaks, loovamaks ja koostöövõimelisemaks.

Tänavune konverents on ka ainulaadne sellepoolest, et kogu programm luuakse rahvusvahelistes töörühmades konverentsile eelneval kolmapäevasel loomeplatvormil Sillamäel. Selle raames külastavad rahvusvahelised töörühmad ka Sillamäe sotsiaalasutusi, ettevõtteid, kultuuri- ja haridusorganisatsioone. Samuti esitletakse Narvas äsjailmunud eestikeelseid draamaõppe käsiraamatuid - Miina Härma Gümnaasiumi õpetaja Ivika Heina “Draamamaad” ja inglise draamaekspertide professor Allan Owensi ja Keith Barberi “Draamakompassi”.

Eri valdkondade professionaalidele annab draamametoodika tundmine võimaluse oma tööd haaravamalt, puudutavamalt ja ka lõbusamalt teha. “Draama on äärmiselt mõjus õppimisvahend, millel on ka teraapiline toime. See aitab mõista nii iseennast kui ka maailma”, rääkis programmijuht Katrin Nielsen.

TÜ Narva kolledžisse on oodatud inimesed, kes soovivad oma teadmisi rakendusteatri vallas täiendada või kes soovivad leida huvitavaid ja töötavaid meetodeid, mida oma töös kasutada. Eelkõige on oodatud draamapraktikud, teatriprofessionaalid, koolijuhid, õpetajad, huvijuhid, noorsootöötajad, lasteaiaõpetajad ja tugispetsialistid (eripedagoogid, logopeedid, koolipsühholoogid, sotsiaalpedagoogid, parandusõppe õpetajad jne), vanemad, üliõpilased, õpilased ja kõik teised huvilised.

Konverents on inglise keeles, tõlge toimub eesti- ja vene keelde

Draamapraktikute loomeplatvormi toetab Euroopa elukestva õppe programm Gruntvig ja see saab teoks Moreno Keskuse ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia koostöös.

Rakendusteatri konverentsile on õla alla pannud Haridus- ja Teadusministeerium, Sillamäe Linnavalitsus ja Molycorp Silmet.

Lisainfo: www.kultuur.ut.ee/draamauhendab

Facebook: https://www.facebook.com/events/1482443612014846/?fref=ts

 

Kontakt:

Kristlin Kunnus

projektijuhi assistent

kristlin.kunnus [ät] gmail.com

56 480 752

Pressiteate edastas:
Kadri Sprenk
Kommunikatsiooni- ja projektitalitluse spetsialist
kadrisprenk [ät] ut.ee