Rakendusteatri konverents Mäetagusel kutsub osalema

Konverentsi eesmärgid on uudsete draamapraktikate levitamine ja jagamine, draama töötavade ja -võtete arendus, draamapraktikute valmisoleku toetamine tööks kogukonnas ja
hariduses, kodumaise rakendusteatri võrgustiku sõlmimine ja rahvusvaheline koostöö.

Konverents algab kahepäevase arendusseminariga draamaõpetajatele ja -praktikutele, kus toimuvad valdkonda arendavad töötoad, esitlused, etendused ja arutelud.

26. oktoobril jätkub konverents ettekannete ja etenduste päevaga kõigile huvilistele.

Kavas:
- Ettekanded ja etendused kodu ja välisosalejatelt;
- partnermaade koolitajate (Eesti, UK, Soome, Saksamaa) draama töötoad teemal integratsioon, keeleõpe, tõrjutus, ettevõtluse arendamine, õppimine jne;
- draamametoodikaid tutvustavad töötoad Ida-Virumaa haridus- ja sotsiaalasutustes (vangla, eakatekodu, linna- ja maakonna koolid, heaoluasutused jne).

Konverentsile ootame teatri- ja draamapraktikuid, näitlejaid/ lavastajaid/ teatriõpetajaid,
õpetajaid, huvijuhte, noorsootöötajaid, lasteaiaõpetajaid ja tugispetsialiste, lastevanemaid,
üliõpilasi, õpilasi ja teisi huvilisi.

Ühtlasi oodatakse pakkumisi:
1. TEATRI- ja DRAAMA TÖÖTUBADEKS 24.-25.10.2012 pikkusega 45 või 90 min. Võimalikud teemad: keeleõpe, kirjaoskus, ettevõtlikkus, integratsioon, tõrjutus, noorsootöö, rehabilitatsioon ja kaasamine jne.

2. ETTEKANNETEKS 24.-25.10.2012 pikkusega 15 või 30 min
Teemad:
• rakendusteater ja teatrikunst;
• teater ja draama muutuste hüvanguks;
• teater ja draama noore inimese kujundamisel;
• teatrirakendused ja draamapraktikad kogukonnas, hariduses ja rahva tervises.

3. INTERAKTIIVSEID LAVASTUSI
24.-25.10.2012 pikkusega 45 minutit
Ettepanekud sisaldagu ettekande, töötoa, lavastuse teemat, sisu lühitutvustust ja tegijate
lühitutvustust.

Ettepanekud saata e-posti aadressil katrin.nielsen@kultuur.edu.ee hiljemalt 20. augustiks 2012.

Konverents korraldatakse TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kultuurhariduse osakonna ja
Mäetaguse põhikooli koostöös, kaasatud on ka teised Ida-Virumaa asutused ja organisatsioonid.

Toetajad: Briti Nõukogu, Soome Instituut, Kultuurkapital, Mäetaguse vald jt

Lisainfo, ajakava: http://www.kultuur.edu.ee/1153940 või