Kunstiauhinna laureaat Todd Siler peab TÜ VKAs loengu

Siler pälvis auhinna nii oma kunstitegevuse, publikatsioonide (eriti raamatute "Think Like a Genius", 1997 ja "Breaking the Mind Barrier", 1990) kui laiaulatusliku haridusliku tegevuse eest. Kunstnik on välja töötanud kaks protsessi, "ArtScience" ning "Metaphorming", millede eesmärgiks on siduda erinevaid tegevusalasid (nagu nt teadus ja kunst) ning toetada sellega inimloovuse aspekti õppeprotsessis, töökeskkonnas, ühiskonnas üldiselt.

Maailma kultuurinõukogu auhinnagala toob Tartu Ülikooli maineka nobelisti ja mitmeid huvitavaid loenguid.

8.11 kl 15.15 Prof. Edmond H. Fischer, Maailma Kultuurinõukogu president, Nobeli preemia laureaat
"The origin of reversible Protein Phosphorylation as a Regulatory Mechanism", TÜ Chemicum, ruum 1019.

9.11 kl 10 Prof. Geoffrey A. Ozin, Canada Research Chair, Toronto Ülikooli professor
"How Green does your nanomaterials Garden Grow", TÜ Chemicum, ruum 1021.

9.11 kl 14 Dr. Todd Siler, tegevkunstnik, kirjanik, õpetlane
"ArtScience: Cultivating A World of "Methaphormers (Lifelong Learners, Discoverers, Creators, Inventors, Innovators, Problem-Solvers, Collaborators)", ülikooli peahoone ruum 139

10.11 kl 10 Prof. Zafra Lerman, teadus- ja poliitikaprofessor, Malta Conference Foundation, 2000 Jose Vasconcelos haridusalase maailmaauhinna laureaat
"Science Education in 3-D for All Levels of Education.doc: Drawing, Dance, Drama and Computer Animation"

Lisainfo Tartu sündmuse kohta siin.

Maailma kultuurinõukogu (World Cultural Council) on 1982. aastal Mehhikos asutatud organisatsioon, mille eesmärgiks on oluliste kultuuri-, teadus- ja haridusasutuste vaheliste kontaktide tugevdamine ning teadussaavutuste ja kunstilise eneseväljenduse toetamine tunnustamise kaudu.

Oma iga-aastasel auhinnatseremoonial annab nõukogu välja kaks peaauhinda teaduse ja kultuuri vallas. Lisaks peaauhindade üleandmisele tunnustab maailma kultuurinõukogu tseremoonial oma audiplomiga TÜ akadeemilise kogukonna teenekaid liikmeid nende panuse eest Eesti haridusse, teadusesse ja kultuuri.

Viljandi loengule on oodatud kõik huvilised.

Lisainfo:
Hannele Känd