Kultuuriakadeemia ja Ugala teatri koostöös esietendub "Kollane nool"

Lavastaja Mart Koldits nimetab tükki psühhedeelseks roadmovie’ks koos muusikaga. Viktor Pelevini novelli "Kollane nool" põhjal kirjutatud draama kõneleb inimese võimalusest saavutada vaimne vabadus.

Koostöö kultuuriakadeemia ja Ugala teatri vahel pole esmakordne. Varem on akadeemia üliõpilased osalenud näiteks lavastustes "Marilyn", "Piloot" ja "Isa talveuni". Etenduskunstide osakonna juhataja Jaanika Juhansoni arvates on teatri ja kõrgkooli koostöö ainuomane ja vajalik. "Loomulikult jätkame ühiste ettevõtmistega ka tulevikus," sõnab Juhanson.

Ain Agan, jazzmuusika spetsialist kultuuriakadeemias ütleb, et tegemist on tudengitele väärt praktikabaasiga. Praktika eesmärgiks on saada muusikalises lavastuses osalemise kogemus. "Selle konkreetse lavastuse puhul tuli muusikalise kujunduse ideed peamiselt lavastajalt, kuigi konkreetne tulemus sündis siiski tööprotsessi käigus," kommenteerib Agan muusika sünnilugu.

Kultuuriakadeemia tudengitest teevad kaasa muusikaosakonna üliõpilased Karl-Markus Kohv, Mati Tubli, Kaarel Kuusk, Aveli Paide ja vilistlane Tanel Kadalipp, tantsukunsti I ja II kursuse üliõpilased Age Linkmann, Jane Ojasalu, Ann-Alice Ehala, Arolin Raudva ja Ingrid Õun. Teatrikunsti II kursus on osalemas pea kogu kursusega: Maaja Hallik, Saara Kadak, Katrin Kalma, Artur Linnus, Marika Palm, Kristian Põldma, Adeele Sepp, Klaudia Tiitsmaa, Hendrik Vissel, Imre Õunapuu, Rait Õunapuu, Vallo Kirs, Otto Kosk, Siim Maaten.

Lavastus "Kollane nool" (Viktor Pelevin)
Lavastaja Mart Koldits (Von Krahli Teater)
Kunstnik Jaanus Laagriküll
Dramatiseerijad: Mart Koldits ja Eero Epner (NO99)
Osades: Janek Vadi, Peeter Jürgens, Arvi Mägi, Arvo Raimo, Carita Vaikjärv, Kadri Lepp, Triinu Meriste, Andres Oja, Oleg Titov, Luule Komissarov, Margus Vaher, Vilma Luik, Tarvo Vridolin ja Kata-Riina Luide, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti teine kursus, tantsukunsti tudengid ja kuueliikmeline ansambel.

Lisainfo: www.ugala.ee

Pressiteate koostas