Kinnitati kultuuriakadeemia nõunike kogu uus koosseis

14. juunil 2021 kinnitas Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan professor Anti Selart järgmiseks kolmeks aastaks Viljandi kultuuriakadeemia nõunike kogu uued liikmed. Nõunike kogu uuendatud koosseis alustab tööd käesoleva aasta 1. novembril.

Kultuuriakadeemia nõunike kogu uude koosseisu kuuluvad:

Kristiina Alliksaar – Teater Vanemuine SA juhatuse liige;
Alar Karis – Eesti Rahva Muuseumi direktor;
Meelis Kubits – Corpore AS juhatuse liige;
Arno Kütt –  Cleveron AS juhatuse liige;
Kristjan Maruste – COMODULE OÜ juhatuse liige;
Anu-Maaja Pallok – Kultuuriministeeriumi strateegia- ja innovatsiooniosakonna loomemajandusnõunik;
Katri Raik – Narva linnapea;
Anneli Saro – Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna õppeprodekaan, teatriteaduse professor;
Helir-Valdor Seeder – Viljandi Linnavolikogu esimees ja Riigikogu liige;
Ragnar Siil – Creativity Lab OÜ juhatuse liige;
Madis Timpson – Viljandi linnapea.

Viljandi kultuuriakadeemia nõunike kogu on õppeasutuse nõuandev kogu, mille koosseisu kuuluvad kultuuriakadeemia tegevusvaldkonna seisukohalt olulisemate tööandjate ja sotsiaalsete partnerite esindajad ning Tartu Ülikooli rektori määratud isik. Kultuuriakadeemia direktor annab nõunike kogule ülevaate akadeemia tegemistest vähemalt kord aastas. Nõunike kogu kinnitatakse kolmeks aastaks.

Akadeemial on ka sisemine nõuandev kogu – valitsus –, kuhu kuuluvad direktor ja asedirektorid (ehk juhatus), programmijuhid ning taseme- ja täiendusõppe peaspetsialist. Valitsus annab sisendi kultuuriakadeemia kõrgeima otsustusorgani – nõukogu – tööks. Nõukogu muuhulgas määrab akadeemia arenguprioriteedid; kinnitab õppeasutuse eelarve ja jälgib selle täitmist; otsustab akadeemia õppe- ning teadus- ja arendustöö ning kunstiloome küsimusi; valib põhikohalised akadeemilised töötajad. Lisaks juhatusele ja programmijuhtidele kuuluvad nõukogusse akadeemiliste töötajate ja üliõpilaste esindajad.