Järgmine rahvusvahelise jazzikoolide võrgustiku kohtumine toimub Viljandis

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia võõrustab 2.-7. juulil 2018 toimuvat rahvusvahelise jazzikoolide võrgustiku (IASJ - International Association of Schools of Jazz) kohtumist Viljandis, mis toob kokku rohkem kui 100 jazzmuusikut ja -õpetajat ning jazzmuusikat õppivat tudengit kogu maailmast. Eelmisel nädalal Sienas, Itaalias toimunud IASJ aastakohtumisel anti teatepulk üle Tuulike Kivestule, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppe- ja arendusdirektorile, kes on järgmise aasta ürituse eestvedaja.
Igal aastal kogunevad rahvusvahelise jazzikoolide võrgustiku (IASJ) liikmed, et arutleda jazzmuusika õpetamise üle, võtta vastu valdkonda puudutavaid otsuseid, luua kontakte, õppida ja musitseerida üheskoos. Tänavu kohtuti Siena Riiklikus Jazzikoolis, aga TÜ Viljandi kultuuriakadeemia 2018. aasta kohtumise organiseerijana kinnitati juba möödunud aastal Bostonis Berklee muusikakolledžis Ameerika Ühendriikides.
Rahvusvahelise jazzkoolide võrgustik IASJ loodi 1989. aastal. See on suurepärane platvorm õpilastele, õppejõududele ja kooli esindajatele ülemaailmsete sidemete tugevdamiseks ning ideede vahetamiseks. Võrgustikul on praegu liikmeid rohkem kui 80 koolist 40 erinevast riigist. Igal aastal korraldab IASJ kohtumist üks võrgustiku liige.