Fulbright külalisõppejõudude avalik loeng tantsust

Cid Pearlman’i ja David King’i avalik loeng „Left Coast Dance - a view from California“ toimub kultuuriakadeemia Mustas Saalis 11. märtsil kell 19.15. Oodatud on kõik huvilised!

Fulbright õppejõud David King ja Cid Pearlman räägivad tantsust, surfamisest, Aikidost, suurtest puudest ja liikumispraktikatest kultuuridevahelises koostöös.

David and Cid saabusid Tallinna 2009-ndal aastal ning on sellest alates teinud koostööd eesti tantsukunstnikega. Mais 2012 tõid nad Eesti tantsijad oma koduosariiki Californiasse kolme linna tuurile „From Estonia with Love“.

David King on Fulbright külalisõppejõud etenduskunstide osakonnas. Kevadsemestril annab David moderni, jazzi ja kompositsioonitunde tantsukunsti üliõpilastele ning õpetab Feldenkraisi meetodit teatrikunsti üliõpilastele.

David King on tantsija, pedagoog ja koreograaf, ta on lõpetanud UC Santa Cruz etenduskunstide/tantsu programmi ning omandanud tantsualase magistrikraadi UCLA-s. Lisaks on ta läbinud 4-aastase Feldenkrais tehnika õpetaja koolituse.

Oma õpetamises keskendub ta keha liikumispotentsiaali avardamisele ja tantsija väljendusrikkuse arendamisele. Tema tundides õpitakse avastama, kuidas liikuda intelligentselt ja kuidas leida rõõmu ning kergust liikumises. Teda on mõjutanud Mel Wongi interpretatsioon Cunninghami tehnikast, kontaktimprovisatsioon, vabastustehnika (Release Technique), Aikido ja Feldenkraisi meetod. USA-s töötab David õppejõuna Cabrillo Kolledžis.

Temaga koos viibib Viljandis tunnustatud koreograaf ja pedagoog Cid Pearlman, kes annab meistriklasse nii Kultuuriakadeemias kui Tallinna Ülikoolis. Cid ja David on teinud koostööd alates 1992. aastast (Cid Pearlman/Performance Projects - San Francisco/Los Angeles/Santa Cruz/Estonia). Nende töid on esitatud mitmetel lavadel sh. Joyce SoHo (NYC), Theater Artaud (SF), and The Getty Center (LA).

Mõlemal on olnud tihe kontakt Eestiga – Cid Pearlman viibis 2009/10 õppeaastal Fulbright õppejõuna Tallinna Ülikoolis ning on teinud koostööd Eesti koreograafide ja tantsijatega.

Vaata lisaks: http://www.cidpearlman.org/intro.cfm

Teate koostas: