Eesti rahvamuusikatöötluste festivali laureaatide seas troonisid TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengid

Põlvamaal, Mooste mõisas toimunud XVII Eesti rahvamuusikatöötluste festivali "Moisekatsi Elohelü 2016" 1000 € peapreemia võitis muusikaosakonna tudengitest Kathi Kochist ja Kaarel Kuusest koosnev kollektiiv Etnosfäär, kes lõid helipildi, kus akustiliste ja elektrooniliste vahendite kombineerimisel sündis muusika, mille sisu tuleb rahvamuusikast ja vorm kaasajast.
Lisaks rahalistele preemiatele anti välja festivali patrooni Ingrid Rüütli 2  eriauhinda, millest ühe sai rootsi-eesti ansambel Folk och Rockare, kus teeb kaasa meie üliõpilane Säde Tatar. Viljandi Pärimusmuusikafestivali eriauhind läks samuti neile.
Duo Cathy Sommer & Johannes Ahun võitis Eesti Rahvaluule Arhiivi auhinna. Festivalil osalesid tublisti ka meie üliõpilased Merili Murde ja Elise Võsu kollektiiviga Eloilo.

Võistluskontserdi žüriisse kuulusid esimees Viljandi linnapea, pärimusmuusik Ando Kiviberg, festivali patroon Ingrid Rüütel, liikmed helilooja Tauno Aints, Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Juko-Mart Kõlar ja ERR produtsent-saatejuht Ruth Alaküla.

Kokku osales võistluskontserdil 16 kollektiivi 96 muusikuga. Eesti rahvamuusikatöötluste festivali võistluskontserdil pannakse proovile esinejate vokaal-ja instrumentaalvõimed, loominguline fantaasia ja tehnilised oskused. Sündmusega propageeritakse  ja hoogustatakse looma ajaloolise rahvamuusika kaasaegseid interpretatsioone, luues sideme vana ja uue vahel.

Preemiafondi rahastasid Eesti Kultuurkapital ning Muusikakonkursid ja Noor Muusik. Festivali peakorraldaja on MTÜ Folgisellide Selts.