Anu Raua stipendiumi vääriliseks kuulutati kaks tudengit

Täna, üleeuroopalise akadeemilise pärandi päeval peetud pärandtehnoloogia konverentsil anti kahele Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilasele üle Anu Raua stipendiumid. Sel aastal said stipendiumi rahvusliku tekstiili eriala kolmanda aasta üliõpilane Marit Külv ja rahvusliku ehituse neljanda aasta üliõpilane Malvo Tominga.

Mõlemate laureaatide puhul toodi välja nii nende andekust, sihikindlust, head õppeedukust, õpingutele ja erialale pühendumist, aga ka aktiivset osalemist koolielus, kursusevanemana teiste tudengite kaasamises, ürituste korraldamisel, osakonna ja akadeemia esindamisel. Olles panustanud oma erialade arendamisse ja ellu viinud rahvusliku käsitöö osakonna eesmärke,  on nad stipendiumid auga välja teeninud.

Tekstiilikunstnik Anu Raud oli kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna esimese õppekava, tollase nimetusega talukujunduse ja rahvusliku käsitöö, üks loojatest.  Temanimeline stipendium loodi kolm aastat tagasi rahvusliku käsitöö osakonna 20. juubeliks sooviga tunnustada üliõpilast, kes on silma paistnud ainelise kultuuripärandi uurimise ja hoidmisega. Stipendiumi ühe osa moodustab rahaline toetus 1000 eurot ning teise osa naturaalmajanduslik toetus, mis sümboliseerib seotust maakultuuriga.

Rahvusliku käsitöö osakond pakub rakenduslikku kõrgharidust eesti rahvusliku tekstiili, ehituse ja metallitöö erialal ning magistriõpinguid pärandtehnoloogias. Traditsioonilisi käsitöötehnikaid kaasaegsesse tarbekeskkonda lõimides esindab osakond paikkondlikku ja rahvuslikku traditsiooni ning identiteeti tugevdavaid ja taasloovaid väärtusi.

Stipendiumi väljaandmist on võimalik toetada tehes oma annetus Tartu Ülikooli sihtasutuse arveldusarvele EE471010102026293006 SEB pangas või EE532200221010373441 Swedbankis.

Ave Matsin

Rahvusliku käsitöö osakonna juhataja