Viljandi kultuuriakadeemia alustab uut õppeaastat

Rahvusülikooli juubeliaastal alustab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia uut õppeaastat tavapärasest teistmoodi. Kogu ülikoolipere ja ennekõike uued üliõpilased on 2. septembril oodatud avaaktusele Tartusse Kassitoomele. Kultuuriakadeemia päeva- ja sessioonõppe tudengitele suunatud avapalvus ning -aktus toimub 5. septembril Viljandis.

Esmaspäev, 2. september
16.00 TÜ avaaktus Tartus Kassitoomel

Traditsioonilistele aktusekõnedele järgneb kontsertetendus, mille teema on "Ülikooli keeled". Laval on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusikaosakonna ja etenduskunstide osakonna üliõpilased. Aktusele järgneb ühislaulmine Toomas ja Inga Lunge eestvedamisel.

Kultuuriakadeemia esmakursuslastele on Tartusse ja tagasi organiseeritud transport.

Teisipäev, 3. september
10.15-11.15 Sissejuhatus kultuuriakadeemiasse – Iñaki Sandoval, direktor (must saal)
11.30-12.15 Sissejuhatus üliõpilasellu kultuuriakadeemias – Üliõpilasesindus (must saal)

Kolmapäev, 4. september
10.15–13.00 Sissejuhatus õpingutesse kultuuriakadeemias – Ave Matsin, õppedirektor / Martin Bristol, ettevõtlusõpe / Marko Veisson, teadus- ja loometöö / Priit Kilgas, VKA õppeosakond / Kristel Lään-Saarik, TÜ nõustamiskeskus (must saal)

Neljapäev, 5. september
10.00 Avapalvus Jaani kirikus
11.00–13.00 Avaaktus päevaõppe ja sessioonõppe tudengitele Sakala Keskuses (Viljandi)
13.15 Osakondade infotunnid päevaõppe ja sessioonõppe tudengitele:
etenduskunstide osakond (Posti 1)
kultuurhariduse osakond (Posti 1)
rahvusliku käsitöö osakond (Turu 7, Vilma maja)
15.00 muusikaosakond (Jakobsoni 14, 107)

Reede, 6. september
11.00, 12.00, 13.00 IT tutvustus – Roman Kaljuorg, TÜ infotehnoloogia osakond (ruum 214)
14.00, 15.00, 16.00 Moodle'i tutvustus – Marju Piir, õppedisainer (ruum 214)
Osakondade poolt planeeritud tunnid ja üritused

Raamatukogu (Ene Trallmann) ja ÕISi tutvustused (õppekorraldajad) viiakse läbi osakondade kaupa.

Lisaks sisaldab avanädal erialasse sissejuhatavaid aineid, linna ja kooli tutvustusi jpm. Lõplik tunniplaan koostatakse osakondades õppekavade kaupa.

Uutele üliõpilastele suunatud lisainfo leiab SIIT.