Üliõpilasesinduse valimised

Tartu Ülikooli põhikiri näeb ette, et igas TÜ otsustuskogus peavad olema vähemalt 20% liikmetest üliõpilased. TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kõrgeimasse otsustuskogusse ehk nõukogusse kuulub neli üliõpilast, kuid lisaks kehtib põhimõte, et kultuuriakadeemia üliõpilasesindusesse kuuluvad kõik valimistel kandideerinud üliõpilased. Nõukogu ülesanne on kinnitada kultuuriakadeemia ametlikud otsused, üliõpilasesindus tegeleb laiemalt tudengielu korraldamisega - korraldatakse ühisüritusi, infovahetust erinevate õppekavade vahel ning seistakse üliõpilaste ühiste murede eest. Loe omavahelise rollijaotuse kohta lähemalt SIIT.

Üliõpilasesindajaks kandideerimine toimub üks kord õppeaastas kevadel toimuvatel üldvalimistel. Valimisi korraldab Tartu Ülikooli üliõpilasesindus ning valitud esindajate ametiaeg kestab ühe aasta 1. juulist 30. juunini. Kandideerimisvormi täites märgi, et kandideerid instituudi üliõpilasesindajaks (IÜK) -> Viljandi kultuuriakadeemia (TÜ struktuuris on TÜ VKA samal tasandil instituutidega).

 

NB! Valimiste käigus on võimalik kandideerida ka valdkonna üliõpilasesindajaks (VÜK). TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kuulub humanitaarteaduste ja kunstide valdkonda. Valdkonna üliõpilasesindaja kohustusteks on osaleda nii valdkonna nõukogu kui üliõpilaskonna volikogu töös. Üliõpilaskonna volikogu moodustavad kõigi nelja TÜ valdkonna üliõpilasesindajad (kokku 20 liiget), volikogu on Tartu Ülikooli üliõpilaste kõrgeim otsustuskogu, mis kohtub ca 8 korda aastas ja kus võetakse vastu üliõpilaskonna peamised seisukohad. Valdkonna üliõpilasesindaja roll on mõeldud ennekõike üliõpilasele, keda paelub huvikaitse ja üleülikoolilistes küsimustes kaasa rääkimine.

 

Hääletamine toimub TÜ valimiste keskkonnas, igal üliõpilasel on üks hääl oma instituudi esindaja valimiseks ja üks hääl oma valdkonna esindaja valimiseks.

 

Loe täpsemalt üliõpilasesindaja ülesannete ja võimaluste kohta TÜ üliõpilasesinduse kodulehelt.

 

Üliõpilasesindajate valimised 2024/25 õppeaastaks:

Kandideerimine: 25. märts-7. aprill 2024. KANDIDEERIMISVORM

TÜ VKA üliõpilasesinduse infotund: 2. aprillil 2024 kell 18.00 peamajas

Hääletamine: 22. aprill-30. aprill 2024 TÜ valimiste keskkonnas

Tulemused: 3. mail 2024 TÜ üliõpilasesinduse kodulehel

Üliõpilasesindaja mandaat: 1. juuli 2024-30. juuni 2025