TÜ VKA vilistlastel oli edukas teatriaasta

Eesti Teatriliit avalikustas aastaauhindade nominendid, kelle seas on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna vilistlased järgmistes kategooriates:

Lavastajaauhind
Ivar Põllu – lavastused „Odysseia“, „Baskin ehk Nalja põhivormid“ ja „1987“ (kõik Tartu Uus Teater) , millest „1987“ oli teatrikunsti 10. lennu diplomilavastus

Kunstnikuauhind
Illimar Vihmar – kujundus lavastustele „Laulud halli mere äärest“, „Romeo ja Julia“ (mõlemad Eesti Draamateater) ning „45 339 km² raba“ (Endla Teater), millest „Romeo ja Julia“ oli teatrikunsti 10. lennu diplomilavastus

Meespeaosatäitjaauhind
Meelis Rämmeld,  teatrikunsti 1. lennu vilistlane 1997 – Isa lavastuses „Vereliin“ (Ugala Teater) ja osatäitmine lavastuses „45 339 km² raba“ (Endla Teater)

Naispeaosatäitjaauhind
Klaudia Tiitsmaateatrikunsti 9. lennu vilistlane 2013– nimiosa lavastuses „Amalia“ ja Carol lavastuses „Oleanna“ (mõlemad Ugala Teater)

Tantsuauhind
Renate Keerd,  tantsukunsti X lennu vilistlane 2002 – väljakutsuvalt isikupärase koreograafilise käekirjaga jõuline kunstnikunatuur füüsilis-visuaalses teatripildis

Maarja Tõnisson, tantsukunsti XXI lennu vilistlane 2013– pilkupüüdva visuaaliga erinevate meediumite ühendus kontseptuaalses tantsulavastuses “Body Shift Body” (Sõltumatu Tantsu Lava)

Laura Keil ja Ruslan Stepanov, tantsukunsti X lennu vilistlane 2002– orgaanilise, uuenenud liikumiskeelega, ausa, lihtsa, poeetilise tantsulavastuse „It´s Looking Like a Castle if You Don´t Look up“ eest (Tantsulabor / Tallinna Tantsuteater)

Etenduskunstide ühisauhind
Cabaret Rhizome – lavastused „Otsuse anatoomia“ ja „Kuningas Oidipus“

Lavastust ettevalmistava töötaja auhind
Oliver Kulpsoo, valguskujunduse III lennu vilistlane 2003  – valgustaja (Von Krahli Teater)

SALME REEGI nimeline auhind kunstiliselt silmapaistva ja lastepärase töö eest.
Sander Rebaneteatrikunsti 10. lennu vilistlane 2015 – särav ja hingestatud Peeter Paani roll lavastuses "Peeter Paan ja Valge Lind Wendy" (Endla Teater)

Oleg Titov, etenduskunstide osakonna õppejõud – andeid avav ja nauditavalt terviklik lavastus "Peeter Paan ja Valge Lind Wendy" (Endla Teater)

Loominguline tandem Taavi Tõnisson ja Marion Undusk, teatrikunsti 4. ja 8. lennu vilistlased 2002 ja 2011 – hingekeeli puudutav ja õhuline aegruum lavastuses "Vaata, Madlike, lund sajab!" (NUKU Teater)

Silver Kaljula, teatrikunsti 10. lennu vilistlane 2015 – puudutav teema, haarav mäng ja täpne publikutunnetus monolavastuses "5 grammi sisemist rahu" (Teater Must Kast)

Ülevaade kõikidest nominentidest siin

Teatriliit annab Eesti teatri aastaauhindu välja alates 1961. aastast ning need tunnustavad teatritegijaid möödunud aasta saavutuste eest. Laureaadid kuulutatakse välja rahvusvahelise teatripäeva pidulikul auhinnagalal 27. märtsil teatris NO99. Auhindu rahastab Eesti Kultuurkapital.

Tartu linna Kultuurikandja 2015 laureaadid
Tartu Kultuurikandja aunimetusega väljendab Tartu linn oma tänu ja tunnustust kõigile neile, tänu kellele Tartu kultuurielu elab ja õitseb," lausus Tartu linnapea Urmas Klaas. "Kultuuri ei tohi võtta enesestmõistetavana, kultuurikandjad kannavad meie kultuuri järjepidevust ning on tähtis, et me oskaksime neid hinnata."

Aasta teose looja aunimetuse pälvis koreograaf ja lavastaja Renate Keerdtantsukunsti X lennu vilistlane 2002. Ta tõestades oma varasemast loometööst tuntud kõrgvormi püsimist lavastusega "Põletatud väljade hurmaa"

Aasta uustulnuka preemiaga pärjati teatri Must Kast lavastaja ja näitleja Silver Kaljulateatrikunsti 10. lennu vilistlane 2015, kes viis sotsiaalse teatri Tartu koolidesse ja haaras koolinoored ennetustööga kaasa mõtlema.

Õnnitleme kõiki oma vilistlasi!