TÜ VKA üliõpilased ja vilistlased on teatriaasta auhindade nominendid

Kultuuriakadeemiaga Eesti Teatriliidu poolt väljaantavad auhinnad antakse üle rahvusvahelisel teatripäeval 27. märtsil Eesti Nuku- ja Noorsooteatris.

Meespeaosa auhinna nominent:
Juhan Ulfsak (teatrikunsti õppekava lõpetanud 1995. a) – Gilgame¨ lavastuses "Gilgame¨ ehk igaviku nupp". Von Krahli Teater

Meeskõrvalosa auhinna nominent:
Aarne Soro (teatrikunsti õppekava lõpetanud 1997. a) – erinevad rollid lavastuses "Mee hind", Klaasimeister lavastuses "Läbi klaasi". Ugala Teater.

Tantsulavastuse auhinna nominent:
Henri Hütt (tantsukunsti lõpetanud 2010. a) & Mihkel Ilus "Kapriisid". Kahe noore mehe visuaalse dominandiga mõtisklus pungi ja kirurgilise kliinilisuse esteetikas. Kanuti Gildi SAAL.

Parima teatritöötaja kategoorias etendust teenindavale personali alakategoorias:
Priidu Adlas – valguskunstnik-kujundaja. Loomingulise ja professionaalse töössesuhtumise eest. Esile tõstetakse lavastusi "Koletis kuu peal", "Vaata, ma kukun", "Amy seisukoht", "Gizzelle" (Tallinna Linnateater); "Kaks pead", (Nargenfestival); "Tasandikkude helinad" (Saueaugu Teatritalu) ja "Tuhkatriinumäng" (Eesti Draamateater).

Sõnalavastuse muusikalise kujunduse või selleks puhuks kirjutatud originaalmuusika auhinna nominent:

Kristjan Priks (rahvamuusika õppekava lõpetanud 2000. a) – originaalmuusika lavastusele "Peko". Vanemuine.

Salme Reegi auhind (nominendid):
Kaili Viidas (teatrikunsti õppekava lõpetanud 2007. a) Endla teatri lavastuse "Põrrr...!!!" autori, lavastaja ja kunstnikuna – originaalse idee ja kogu ruumi hõlmava kujunduse sõlmimise eest põnevaks vaatemänguks, mis pakub meeldejääva reisi päriselule külla, ning teiseks lennuka osatäitmise eest lavastuses "Aladdini imelamp".

Taavi Tõnisson (teatrikunsti õppekava lõpetanud 2003. a) – meisterliku rollikäsitluse eest Eesti Nuku- ja Noorsooteatri lavastuse "Ajuloputus" peaosas ning hingestatud ajasilda pakkuva lavastajatöö eest "Cosette’is".

Ugala teatri "Kardemoni linna röövlite" lavastusmeeskond: Vallo Kirs, Artur Linnus, Rait Õunapuu, Marika Palm, Maaja Hallik (teatrikunsti III kursuse üliõpilased), Jaan Jaago (pärimusmuusika III kursuse üliõpilane), Tanel Kadalipp (jazzmuusika õppekava lõpetanud 2010. a), Jaanus Laagriküll – eheda, stiilse, muusikaküllase ja kaasakiskuva trupivaimuga lavastuse loomise eest.

Lisainfo: www.teater.ee

Teate edastas:
Hannele Känd
Kommunikatsiooni- ja projektitalituse spetsialist
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia
E-post hannele@kultuur.edu.ee
Tel 435 5260 / 5669 8839 (7839)