Tartu ülikool on maailma 506. ülikool

Tartu ülikool kuulub ainsa Baltimaade ülikoolina maailma 3% parimate ülikoolide hulka, paiknedes kahes maailma mainekamate hulka kuuluvas ülikoolide edetabelis esimese 400 seas (QS World University Rankings 2015, Times Higher Education World University Rankings 2015-2016)

2012. aastast ülikoolide edetabelit esitav Centre of World University Rankings (CWUR) avaldas esmaspäeval tänavused tulemused ning parima Baltimaade ülikoolina võib Tartu ülikooli leida tabelis 506. kohal, Konstanzi (Saksamaa) ja Brescia (Itaalia) ülikoolide vahel. Lisaks Tartule on balti ülikoolidest tabelis veel Vilniuse ülikool, kes jõudis 739. kohale. Mullu oli Tartu 537. kohal ja aasta varem 556. kohal.

CWUR võtab tabeli koostamisel arvesse seda, kui palju ülikooli vilistlasi on vastavalt ülikooli suurusele võitnud rahvusvahelisi teaduspreemiaid; kui mõjukad on ülikooli töötajad; kui palju ülikooli vilistlasi töötab juhtival kohal mõnes maailma olulises firmas; kui palju ülikooli töötajate poolt kirjutatud teadusartikleid on ilmunud mainekates teadusajakirjades; kui palju ülikooli teadlasi tsiteeritakse; ülikooli üldist mõjukust ning ülikoolile antud patente. Loe metoodika kohta täpsemalt

Kõige tugevam on Tartu ülikool teadlaste poolest, seejärel vilistlaste võidetud teadusauhindade pälvimises ning üldises mõjukuses. Väikseim skoor saadi aga vilistlaste palkamise ja teadusartiklite valdkonnas. 

Maailma kõige edukam ülikool on tabeli järgi Harvardi ülikool, seejärel Stanfordi ülikool ja Massachussetsi tehnikaülikool. Kokku on esikümnes kaheksa USA ja kaks Suurbritannia ülikooli. 

Allikas: Postimees