Folkloristide konverents "Kontaktide ja konfliktide folkloor" Viljandis

TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakond ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakond korraldavad 7.-9. oktoobril 2015 koostöös etnoloogia ja folkloristika üliõpilasi koondava Tartu Nefa rühma ning Leedu Kirjanduse ja Folkloori Instituudiga arvult viienda noortele uurijatele suunatud konverentsi "Folklore of Connections, Folklore of Conflict" ("Kontaktide ja konfliktide folkloor"). Kui varasematel aastatel on kokku saadud Tartus (2011, 2013) ja Vilniuses (2012, 2014), siis seekord kohtutakse TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. Foorumi eesmärgiks on pakkuda edasijõudnud tudengitele ja noorteadlastele võimalust tutvustada oma uurimusi ning luua ja arendada koostöösidemeid.

Huvi konverentsi vastu on aasta-aastalt kasvanud ja ühes sellega ka ürituse maht. Seekord astub kolmel konverentsipäeval üles ligi 50 ettekandjat 17 riigist Aasias, Euroopas ning Lõuna- ja Põhja-Ameerikas. Plenaarloengutega esinevad dr. Aleksander Panchenko (Venemaa Teaduste Akadeemia vene kirjanduse instituut/ Peterburi Riiklik Ülikool) ja dr. William Westerman (New Jersey Linna Ülikool).


Konverents keskendub folkloori rollile inimeste ja kogukondade ühendaja ja lahutajana ning hoiakute kujundajana. Esinejad analüüsivad folkloori kaudu toimuvat etnilist, rahvuslikku, paikkondlikku ja riiklikku identiteediloomet tänapäeval ja minevikus, aga ka suhteid võimulolijate ja rahva vahel. Samuti leidub programmist folkloristika ajaloole, välitöödele, rahvajuttudele, erinevatele usundilistele teemadele ning materiaalse kultuuri uurimisele pühendatud sessioone.
Konverentsi korraldamist toetavad Eesti Kultuurkapital, hasartmängumaksu nõukogu, Ameerika Ühendriikide suursaatkond Tallinnas, haridus- ja teadusministeerium (rahvusteaduste professuur) ja Eesti teadusagentuuri projekt "Traditsioon, loovus ja ühiskond: vähemused ja alternatiivsed diskursused" (IUT2-43).
 

Täpsem teave ja päevakava siit
Kõik on oodatud kuulama!

Info edastas:
Kadri Roht
Projektikoordinaator
E-post: kadri.roht@kultuur.edu.ee
Tel. 55604228