Festival toob Viljandisse lisaks harrastusteatritele ka aasta elektroonika albumi võitja Avoid Dave’i

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias toimuvad 12.-14. veebruaril järjekorras 14. Tudengite Teatripäevad, kuhu on oodata kaheksat tudengiteatri truppi, sealhulgas külalisi Soomest ning Lätist. Festivali tunnuslause on"Mängult päriselt!".

Sel aastal on võimalik lavalaudadel näha Eesti suurimaid üliõpilasteatreid: TYYT, T- Teater, Ruutu10, Tartu Üliõpilasteater, Polygoni teatrikool ning K-äng2. Välismaa truppidest on esindatud Helsinki üliõpilasteater ja Zona projects Lätist. Lisaks lavastustele on kavas õpitoad ja seminarid. Laupäeva, 13. veebruari õhtul toimub Viljandi Lennukitehases festivali raames pidu, kus paljudele põnevatele DJ-dele lisaks astub üles tänavuselt Eesti Muusikaauhindade galalt parima elektroonilise albumi tiitli noppinud ansambel Avoid Dave.

Lisaks esinemiskogemusele saavad teatrihuvilised üliõpilased tagasisidet etenduskunsti professionaalidelt – Kolmelt Targalt, kelleks on Ugala Teatri näitleja ja lavastaja Adeele Sepp, näitleja ja filmilavastaja Kristo Viiding ning kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna juhataja ja näitleja Garmen Tabor.

“Tudengite Teatripäevi võib väisata nii head meelelahutust hindav inimene kui ka tõeline teatrigurmaan, sest üles astuvad tõeliselt säravad ja omanäolised noortetrupid nii Eestist kui välismaalt,” innustab festivali peakorraldaja Hanna-Mai Ressar teatrihuvilisi inimesi etendustest osa saama.

Tudengite Teatripäevad on Viljandi kultuuriakadeemia erinevate erialade tudengite poolt korraldatav harrastusteatreid ja teatrihuvilisi üliõpilasi ühendav festival, mis leiab traditsiooniliselt aset veebruarikuu teisel nädalavahetusel Viljandis. Etendused toimuvad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia peamaja mustas saalis ja on avatud kõikidele soovijatele.

Festivali toetavad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiat, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapitali ning teisi sponsoreid.

Festivali kohta leiab rohkem infot ürituse kodulehelt ja Facebookist.

Lisainfo:
Hanna-Mai Ressar