60 välismaalast õpib Eesti käsitööd

13. juulil saabuvad Olustverre Craft Camp-nimelisse laagrisse 60 käsitööhuvilist üle maailma, et viie päeva jooksul õppida Eesti käsitöömeistritelt.

Käsitöölaagrit Craft Camp korraldab kultuuriakadeemia Rahvusliku käsitöö osakond. Laagri idee autor, osakonna juhataja Ave Matsini sõnul on laagri korraldamise esmaseks eesmärgiks tutvustada Eesti käsitööd laiemale publikule, sest kogemustele tuginedes võib väita, et meil on säilinud rohkelt traditsioonilisi oskusi, mille üle uhkust tunda.  Kaugemaks eesmärgiks on meelitada võimalikult palju väliskülalisi Viljandis pikemalt peatuma. Laagri õnnestudes on soov muuta selle toimumine traditsiooniks ja siinne piirkond omamoodi käsitöökuurordiks.

Laagrilistel on võimalik osaleda kolmes enda valitud õpitoas. Kokku toimub 18 õpituba alustades muidugi mitmetest tekstiiliõpitubadest: näiteks paeltepunumine, erinevas stiilis randmekatete valmistamine ja tuniistehnikas kottide heegeldamine. Lisaks on võimalik tutvuda ja endale meelepärane ese valmistada luutöö, kasetohu, klaasi- või keraamika õpitoas. Kõik õpitubade juhendajad on oma ala meistrid ning seotud kas kultuuriakadeemia või Olustvere kutsekooli käsitöö õppekavadega.

Üks laagripäev on mõeldud ka teiste paikade külastamiseks. Nii viiaksegi huvilised kas Setomaale, Tartusse või Heimtalisse ja Viljandisse erinevate käsitööteemalistesse paikadesse. Tartus võtab külalised vastu Eesti Rahva Muuseum, Setomaal tutvustab paiku Kauksi Ülle ning Heimtalis loomulikult Anu Raud. Tallinnasse saabudes külastatakse keskaja päevi ning näitust „ornaMENTAALNE“.

Osalejaid on enim Skandinaaviast, näiteks Norrast tuleb üheskoos lausa 10-liikmeline sõpruskond. Tullakse ka üle ookeani Ameerika Ühendriikidest ning Hollandist, Saksamaalt, Belgiast ja Leedust.

Laager toimub tänu TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja Olustvere Mõisa ning Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli koostööle.

Teate koostas
Hannele Känd

Craft Camp 2014 projektijuht

5669 8839
hannele@ut.ee

www.kultuur.ut.ee/en/craft-camp

 

Teate edastas

Kadri Sprenk

Kommunikatsiooni- ja projektitalitluse spetsialist

kadrisprenk@ut.ee