Skip to main content

Rahvusvaheline käsitöölaager "Craft Camp"

Järgmine rahvusvaheline käsitöölaager "Craft Camp" toimub 10.–16. juuli 2022.

Pärandtehnoloogia õppekava korraldab alates 2014. aastast rahvusvahelist käsitöölaagrit "Craft Camp", mille eesmärk on tutvustada välismaalastele Eesti traditsioonilisi käsitöötehnikaid ja nende kasutusvõimalusi tänapäeval. Laager toimub tavaliselt juuli teisel nädalal ning õppetöö on inglise keeles. Õpetajateks on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud, vilistlased, üliõpilased ja teised tunnustatud käsitöömeistrid. Lisaks töötubadele on osalejatel võimalus ühel päeval külastada mõnda Eestimaa erinäolistest kultuuripiirkondadest ning saada osa õhtuti toimuvast kultuuriprogrammist.

Esimene käsitöölaager toimus 13.–18. juulil 2014, kus lisaks tekstiiliteemalistele töötubadele olid valikus luu- ja tohutöö ning mõisa töökodades pakutavad klaasipuhumine ja keraamika. 

2015. aastal lisandusid laagri tunniplaani metalli- ja puutöö töötoad. 
2016. aastal muutus töötubade valik rikkalikumaks, varasema 11 teema asemel oli pakkumisel juba 17 erinevat teemat.
2017. aastal lisandusid näiteks lõnga värvimine, niplispits ja kuldtikand, toimus 24 erinevat töötuba.
2018. aastast alates muutus töötubade süsteem: 1-päevastele lisandusid 2-päevased töötoad. Esmakordselt olid kavas telgedel kudumine, ketramine, nahatöö ja viltimine.
2019. aastal katsetati esmakordselt 4-päevase töötoa mahutamist laagri formaati ning sündmus kolis Viljandisse, eesmärgiga laiendada töötubade valikut: Vilma maja ruumides oli võimalus villakojas lõnga valmistada, masinaga kududa ning sepistada.

Esimesed viis laagrit toimusid koostöös Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli ning Olustvere Mõisaga.

Laagri osalejate hulgas on palju pikaajalisi külastajaid, kes on meie töötubasid väisanud pea igal aastal. Lähtuvalt osalejate soovidest, püüame igal aastal pakkuda uudseid ja huvitavaid töötubasid. 

Vabade kohtade olemasolul pakume võimalust osaleda üksikutes töötubades, sellekohase info avaldame paar kuud enne laagrit.

#kultuur
värske kraam viljandist

Värske kraam Viljandist 2022

Jaga
17.05.2022
#ettevõtlus #koostöö #kultuur
kultuuriakadeemia pärandihäkaton

Kultuuriakadeemia korraldab päranditeemalise häkatoni

Jaga
13.05.2022
#kultuur #õpetamine #ühiskonnale
Reet Aus

Tartu Ülikooli kolmekümnes vabade kunstide professor on Reet Aus

Jaga
11.05.2022