Autor:
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

TÜ VKA vilistlaspäev 11. juunil 2022

2022. aastal möödub 70 aastat TÜ Viljandi kultuuriakadeemia eelkäija Tallinna Kultuurharidusala kooli rajamisest ning 30 aastat kultuurialast kõrgharidust pakkuva Viljandi kultuurikolledži asutamisest. Kultuuriakadeemia kutsub kõiki oma vilistlasi ja töötajaid osalema 11. juunil 2022 toimuval vilistlaspäeval, mis kulmineerub piduliku galaetendusega "KasvaMine" ning meeleoluka õhtuse peoga Ugala teatris.


AJAKAVA
 
12.00–16.00 tudengite loodud ruumiinstallatsioonid 

Kultuuriakadeemia peamajas saab kogeda pingestatud ruume: kaksteist tudengikooslust loovad igapäevastesse õpperuumidesse maailmad, mis on dialoogis õppe, iseenda ja oma erialaga. Muuhulgas on võimalik kogeda butafooride paradiisi ja põrgut, kosmost raamatukogus ning piiluda administraatori pähe. Spetsiaalselt tähtpäevaks loodud teosed võimaldavad heita pilgu hetkel akadeemias õppivate tudengite mõtteisse. Kell 14 toimub installatsioonituur kuraator Lennart Peebu eestvedamisel.

Samal ajal on avatud ka teised õppehooned, kus meenutada vanu häid aegu ja uudistada uusi ruume. 

16.00–17.30 vastuvõtt Ugala teatris (kutsetega)

Kutsetega vastuvõtul edastab tervitussõnad TÜ VKA direktor Juko-Mart Kõlar ning tunnustatakse akadeemia pikaaegseid töötajaid.

18.00–19.30 galaetendus "KasvaMine" Ugala teatris

Kontsertlavastuses "KasvaMine“ avaldub kultuuriakadeemia praegune nägu. Lavastuses teevad kaasa akadeemia tudengid ja õppejõud – näitlejad, tantsijad, muusikud, video- ja valguskujundajad, helitehnikud ja pärandtehnoloogid – ning lavale jõuavad mitmed õppekavadeülesed uudisteosed.

20.00–02.00 pidu Ugala teatris

Peomeeleolu loob ansambel Legend ning üles astub muusika õppekava üliõpilaste bänd Trad.Kvintessents.

 

PILETID
 
Juubelietenduse ja -peo piletid TÜ VKA vilistlastele

Eelmüügipileteid (25 €) on võimalik osta kuni 10. juunini 2022, kohapeal saab pileti (30 €) soetada sularahas. Piletit ostes palume kirja panna oma ees- ja perekonnanimi, lõpetamise aasta ja eriala. 

REGISTREERU JA SOETA PILET SIIN
 

Vastuvõtu, juubelietenduse ja -peo kutsed töötajatele ja koostööpartneritele

TÜ VKA töötajatele ja koostööpartneritele saadetakse kutse e-posti aadressile. Oma osalemisest palume teada anda hiljemalt 6. juuniks 2022.
 


KULTUURIAKADEEMIA FOND
 

Kui soovid akadeemiale teha juubelikingitust, siis on avatud võimalus annetada kultuuriakadeemia fondi. Loe fondist lähemalt...

Annetuse saaja: Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond

Arvelduskontod:
EE117700771000664610 (LHV Pank);
EE672200221001101347 (Swedbank).

Selgitus: annetus kultuuriakadeemia fondi

 

Toetajad:

Ugala teater, Endla teater, teater Vanemuine, Sõbralt Sõbrale, Uuskasutuskeskus, Woolish, Dagmar Sild, Getter Marii Kalvik, Hotell Schloss Fellin, VSpa Hotell, Rebecca Villem, OmaMood disainerid Katre Arula, Maarja Palu, Anu Sirkas, Teele Koel, Annika Vaalma, Liina Laaneoja, Marge Allik, Eleriin Seim, Kristina Libe, Lee Reinula.

Vilistlaspäeva korraldusmeeskond

Galerii: installatsioonid peamajas

Galerii: direktori vastuvõtt

Galerii: kontsertlavastus "KasvaMine"

Kontsertlavastuse "KasvaMine" videosalvestus