Skip to main content
Foto:
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Tantsumassiiv 2022

Tantsumassiiv on avatud suvekool / kohtumispaik / platvorm, mille eesmärk on koondada tantsukogukonda nii professionaalsel kui harrastustasandil, rõhutamata või eristamata kutsealast identiteeti.

Toimumisaeg: 14.–18.08.2022

Toimumiskoht: Massiaru Loomekeskus, Massiaru, Häädemeeste, 86004 Pärnu Maakond, Eesti

Hind: 120 €

Sihtrühm: tantsukunstnik, õpetaja, tantsija, koreograaf, õpilane ... Osalema on oodatud kõik nimetatud sihtrühmad!

Eesmärk: luua stiilideülene, kogukondlik, hierarhiavaba võimalus ideede ja mõtete ning praktikate omavaheliseks jagamiseks, õppimiseks, õpetamiseks, katsetamiseks, tagasiside saamiseks.

Programm

Tantsumassiiv 2022 programm koosneb viie erineva kuraatori kureeritud päevast, mida viivad läbi erinevad külalised, eksperdid, kunstnikud. 

14.08. Massiaru Koolimaja kui platvorm, kuraator Ele Viskus
15.08. Religioosne mõttelaad, kuraator Anumai Raska

16.08. Teekond tundmatusse, kuraator Henri Hütt

17.08. Sabotaaži praktikad, kuraator Liisbeth Horn

18.08. Esoteeriline väljajuhatus, kuraator Anu Sööt

           

Programmi ja läbiviijate põhjalikum kirjeldus 
 

14.08 – Massiaru koolimaja kui platvorm 

Ele Viskuse kureeritud ja läbiviidud päev keskendub Massiaru koolimajale kui platvormile. See sisaldab saabumist, sisseelamist, keskkonna loogika mõistmist ning MASSIA loomekeskuse potensiaaliga tutvumist.
 

15.08 – religioosne mõttelaad 

Anumai Raska kureeritud päev keskendub religioossele mõttelaadile kaasaja kehas ja kultuuris. Fookuses on religioosne mõtlemine meie igapäevastes, aga ka erialastes toimetustest. Potentsiaalsed küsimused võivad olla näiteks: kui kaugel/lähedal asetsevad religioon või religioossed mõttevalemid inimesele, kes ei pea end religioosseks? Kuidas on tõejärgsuse ajastu koos internetiga aina enam paljastanud religioosseid/ religioossusele sarnanevaid subkultuure ning kuivõrd vääramatuna viimased oma uskumusi näevad? Alustades mõtisklustest Urmas Viilmaga religioonist, liigume Kärt Koppeliga läbi internetikultuuri Greta Lihti ja posthumanismini ning koos Katariina Undiga astume sfääridesse, kus usul ei ole väidetavalt kohta.

Urmas Viilma on Eesti vaimulik ja EELK peapiiskop.

Kärt Koppel on etenduskunstnik, keda huvitavad pop- ja kõrgkultuuri vahelised äärealad, mida ta uurib teksti, sotsiaalmeedia ja etenduskunstide kaudu.

Greta Liht kuulub loomingulisse kollektiivi sorcerer, õpib parasjagu BFMis režissööriks ning oli 2021/2022 hooaja üks Tantsuruumi residentidest.

Katariina Unt on näitleja, kelle kutsumus ei ole hobi ja kunst usu küsimus.
 

16.08 – teekond teadmatusse 

Henri Hüti kureeritud teekond teadmatusse kui terve päeva kestev väljasõit, mille fookuses on peamiselt tantsu, etenduskunsti ja üldiselt loomingu märkamine mitte-antropomorfset liini pidi. Liikumine mööda riigipiiri, põigates loodusesse, tühjusesse, kummituslikesse lokatsioonidesse ning puutudes kokku ka küla kogukondadega. Väljasõit jaguneb neljaks peatükiks. Otsinguid initsieerivad ja praktikaid viivad läbi lisaks Henri Hütile endale veel kunstnikud Urmas Lüüs ja Lisette Lepik.

Urmas Lüüs  on disaini, sepakunsti ning etenduskunstiga eksperimenteeriv kunstnik viib huvilised loodusesse, et koos tunnistada loodusnähtuste ja loomade tekitatud kunstiteoseid ja leida liikumise mustrites ja radades loogikaid.

Lisette Lepik on kaasaegse kujutava kunsti taustaga kunstnik, kelle loomingus segunevad intiimsus, lähedus ja looduslikud teemad. Lisette viib külastajad loodusrajale tuurile, mille fookuseks on viimasel ajal kunstis järjest trendikamaks muutuv ökoseksuaalsus.
 

17.08 – sabotaaži praktikad 

Liisbeth Horni kureeritud sabotaaži praktikatele pühendatud päev kujutab endast igasuguseid erinevaid viise ja mõtteid igapäevaelu nihestamiseks, mingisuguse enesestmõistetavuse lõhkumiseks, mingisugust liiki “sõnakuulmatuseks”. Temaatika on inspireeritud kunstiteosest Avaliku Sabotaaži Liit, mille sõnul on sabotaažiks näiteks ka lihtsalt aus olemine või siis kaubanduskeskuses häbita sittumine. Päeva viivad läbi kunstnikud, kes sõbralikku provokatsioon-sabotaaži valdavad ja praktiseerivad ehk Roomet Jakapi, Rain Tolk ja Ken Saan, Kirte Jõesaar ja Maiduk Lifecoach.

Roomet Jakapi on filosoof, kes saboteerib performatiivsete muusikaliste etteastetega keelelisi tähendusi ja muusika mõistet ning hiljuti avaldatud raamatus akadeemilist bürokraatiat.

Rain Tolk ja Ken Saan on saboteerimisfännide südames eelkõige tänu legendaarsele Esto TV-le, mis hoolimata pretensioonitusest korralikult kirgi küttis.

Maiduk Lifecoach ehk Mait Vesker on sotsiaalmeedia trikster ja sabotöör, kes on oma erinevate väljamõeldisega võitnud südameid ja vallutanud virtuaalmaailma.

Kirte Jõesaar on etenduskunstnik, kelle loomingus väljenduv peenekoeline sabotaaž seisneb argielu traagikate luubi alla võtmises, peegeldades sellega tundmuslikku absurd üleüldse (inimesena) siin ilmas olemas olemisest. Jõesaar saboteerib headusega.
 

18.08 – esoteeriline väljajuhatus 

Anu Söödi kureeritud ja läbiviidud esoteeriline väljajuhatus.

Päeval toimub: hommikune jooga- ja ujumis praktika mere ääres, ennelõunane hingamismeditatsioon ja aktiivne energiat tõstev jooga harjutuste sari vabas õhus ja pealelõunane vaikuses päeva kokkuvõttev meditatsioon.

 

Registreerimine on avatud kuni 01.08.2022 
 

REGISTREERU SIIN

#täiendusõpe

Kursus "Autoriõigus klassiruumis" (muusikaõpetajale)

Kursus "Autoriõigus klassiruumis" (muusikaõpetajale)
Jaga
08.08.2022
#täiendusõpe

Kursus "Autoriõigus klassiruumis" (kunstiõpetajale)

Kursus "Autoriõigus klassiruumis" (kunstiõpetajale)
Jaga
08.08.2022
#täiendusõpe
Praktiline pärimusmuusika lõimimine muusikatundi

Kursus "Praktiline pärimusmuusika lõimimine muusikatundi"

Jaga
25.07.2022