TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Väärikate ülikool alustab uut hooaega

20. septembril kell 16 saab Viljandis Sakala keskuses alguse TÜ Viljandi kultuuriakadeemia Väärikate ülikool uus hooaeg. 2022/23. õppeaasta avaloenguga "Rahu, ainult rahu!" astub lavale EELK Risti koguduse õpetaja Annika Laats.

Väärikate ülikooli loengutel ja seminaridel käsitletakse praktilisi ning silmaringi laiendavaid teemasid. Osalema on oodatud kõik avatud mõttemaailma huvilised vanuses 50+. Loengud toimuvad 20. septembrist 2022 kuni 2. maini 2023 üks kord kuus teisipäeviti kell 16.00–17.30 Sakala keskuse suures saalis (Tallinna tn 5, Viljandi).

2022. aasta sügissemestri loenguplaan:

• 20.09.2022 "Rahu, ainult rahu!"
    Lektor: Annika Laats, EELK Risti koguduse õpetaja

• 18.10.2022 "Insult – ennetus, ravi, taastumine"
    Lektorid: Ida-Viru Keskhaigla neuroloog dr Katrin Põld ja Viljandi haigla taastusarst dr Krista Lääne

• 15.11.2022 "Eesti kultuuri lugu kui kodulugu"
    Lektor: Rein Veidemann, Tallinna Ülikooli emeriitprofessor

• 13.12.2022 "Mägironija Karu jäljed gloobusel"
    Lektor: Andres Karu, näitleja ja mägironija

Väärikate ülikooli loengutes osalemiseks registreeri end ÕISis. Kursus on tasuta!

Väärikate ülikooli varasemaid loenguid saab vaadata UTTVs. Rohkem infot Väärikate ülikooli kohta leiab kodulehelt.

Väärikate ülikool alustas oma tegevust 2010. aastal Pärnus ja Tartus. TÜ Viljandi kultuuriakadeemia Väärikate ülikooli programm taaskäivitati 2017. aasta sügisel. Tänaseks on 13 programmi üle Eesti ning tegevus on laienenud Tallinnasse, Kurssaarde, Narva, Türile, Valka, Keilasse jm. Tartu Ülikooli Väärikate ülikoolis on üle 4000 õppija.

oka

23. aprillil on Omakultuuriakadeemias külas Jaak Tomberg