Autor:
/Unsplash

Selgunud on Eesti teatri auhindade nominendid

1. märtsil 2023 kuulutati välja Eesti teatri auhindade nominendid 2022. aasta loomingu või pikaaegse silmapaistva töö eest. Nominentode seas oli ka mitmeid Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava vilistlasi. Laureaadid kuulutatakse välja rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil Narva Vabal Laval. 


LAVASTAJAAUHIND 

  • Taago Tubin (teatrikunsti vilistlane 1994 ) – „Arst“ (Ugala Teater) 
  • Juhan Ulfsak (teatrikunsti vilistlane 1995 ) – „Melanhoolia“ (Von Krahli Teater ja Ekspeditsioon) 


MEESKÕRVALOSATÄITJA AUHIND 

  • Janek Vadi (teatrikunsti vilistlane 2003, 4. lend) – kardinal Richelieu lavastuses „Kolm musketäri“ (Ugala Teater) 
  • Tarvo Vridolin (teatrikunsti vilistlane 1997, 1. lend) – Jermolai Lopahhin lavastuses „Kirsiaed“ (Ugala Teater)


NAISKÕRVALOSATÄITJA AUHIND 

  • Jaune Kimmel (teatrikunsti vilistlane 2017, 11. lend ) – nõid Mathilda lavastuses „Robin Hood“ (Rakvere Teater)


ERIAUHIND 

  • Tanel Jonas, Getter Meresmaa (teatrikunsti vilistlane 2017, 11. lend), Doris Tislar ja Risto Vaidla – „Kõik ägedad asjad“ (Eesti Noorsooteater): tundliku teema nämmutamata ja publikut jõuliselt kaasav käsitlus, mis nõuab kolmelt erinevalt esitajalt äärmist erksust ja kohanemisvõimet, väärtustades ainsat elu ja iga kordumatut etendust. 


TANTSUAUHIND 

  • Henri Hütt (tantsukunsti vilistlane 2010) ja Jan Teevet – „Esimene tants. Viimast korda“: lavastus ja dramaturgia (Paide Teater ja Kanuti Gildi SAAL). 
  • Eline Selgis  (tantsukunsti vilistlane 2016) ja Sofia Filippou – „About us – kallistamise koreograafiad“: koreograafia ja esitus (Eesti Tantsuagentuur). 
  • Hanna Kritten Tangsoo (tantsukunsti vilistlane 2016) ja Sigrid Savi (tantsukunsti vilistlane 2015) – „Cowbody“: koreograafia, lavastus ja esitus (Kanuti Gildi SAAL). 


ETENDUSKUNSTI AUHIND 

  • Hanna Kritten Tangsoo (tantsukunsti vilistlane 2016)  ja Sigrid Savi (tantsukunsti vilistlane 2015) – „Cowbody“: absurdivaimus ja solidaarsuses sündinud kütkestav lavateos (Kanuti Gildi SAAL). 


LAVASTUST ETTEVALMISTAVA TÖÖTAJA AUHIND 

  • Annika Aedma (butafoor-dekoraatori eriala vilistlane 2006) – Eesti Noorsooteatri nukumeister, kes on edendanud Eesti nukukunsti ja -tehnikat ning panustanud õppejõu ja praktikajuhendajana dekoraator-butafoori eriala arengusse. 
  • Pille-Riin Lillepalu (lavastuskorraldaja eriala vilistlane 2014) – Ugala teatri lavastusala juht, kes on uuendanud teatri lavakujunduste tehnilist taset ja tööprotsessi (muu hulgas „Kolme musketäriga“ Õisu mõisa pargis) ning olnud rahvamajade lavaruumi virtuaaltuuride projekti juhte. 

ALGUPÄRASE DRAMATURGIA AUHIND 

  • Kirill Havanski, Oliver Issak, Maria Paiste (teatrikunsti vilistlane 2021), Jan Teevet ja Johannes Richard Sepping – „Udu“, trupi ühislooming. 


SALME REEGI NIMELINE LASTETEATRI AUHIND 

  • Tanel Jonas, Getter Meresmaa(teatrikunsti vilistlane 2017) , Doris Tislar ja Risto Vaidla – „Kõik ägedad asjad“ (Eesti Noorsooteater): puudutaval ja keerulisel teemal lavastus, mille iga etendus mängitakse ainukordseks sündmuseks. 
  • Kalli Pikas(tantsukunsti vilistlane 2012)  ja Raho Aadla (tantsukunsti vilistlane 2013)– mänguline ja lapsi kaasav tantsulavastus „Siis-siin-seal“ (teater Ilieh). 

Tutvu kõikide nominentidega SIIN.

kultuur

Konkursil "Loob ja uurib" selgusid parimad uurimistööd

kultuur

Kultuuriakadeemias saab uuel õppeaastal end täiendada kolmes uues loomevaldkonna mikrokraadiprogrammis

kalju

Prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid pälvisid Lysette Tint ja Lisette-Marie Viilup