Viljandi kultuuriakadeemia tudengifirmad olid äri- ja projektiideede võistlusel edukad

Kaks korda aastas toimub noorte äri- ja projektiideede konkurss „Kaleidoskoop“, kuhu on võistlema oodatud nii kõrgkoolide kui kutsehariduskeskuste tudengitiimid, TÜ Ideelabori tiimid ja aktiivsed õpilasfirmad. Võistluse võitis TÜ meeskond Konku, kelle veebirakendusest (www.konku.ee) leiab vahendustasuta üürikuulutused.

Kevadise „Kaleidoskoobi“ finaalis osales ka kaks TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilastiimi. Mõlemad meeskonnad said positiivse vastuvõtu osaliseks. OÜ Ergonom, koosseisus Alar Alp, Hanna-Liis Lao, Lilian Hütti said nii Ajujahi auhinna kui Viljandimaa Omavalitsuste Liidu preemia. Ettevõte tegeleb ergonoomilise nõustamisega ja ergonoomiliste abivahendite vahendamisega muusikutele.

Loovustehnikate raamat (E. Kallas) anti ergutuspreemiana Kadi Sinkile ja tema ettevõttele KadisINK, mis tegeleb postkaartide ja külmikumagnetite disainiga ning ürituste dekoreerimisega.

TÜ ideelabori juht, „Kaleidoskoobi“ korraldaja Maret Ahonen ütles, et kõik finaalis osalenud 14 ettevõtlikku tiimi paistsid silma julge esinemise ja enesekindluse poolest: „Nad on eeskujuks kaasüliõpilastele ja toetavad ettevõtliku ülikooli kujunemist nii õppetöös kui õppetöö väliselt. Kõik osalejad on tulevikus väga head partnerid mõnele ettevõttele või ise ettevõtjad, kes julgevad katsetada ja tuua turule uusi ideid, mis teevad inimeste igapäevaelu mugavamaks ja rutiinsed toimingud muretumaks.”

Uute ideedega ettevõtlikud noored on 22. septembril 2016 oodatud sügisesele ideelabori avaüritusele „Ideede raju“. Tutvu kõikide eripreemia saajate ja žürii liikmetega ideelabor.ut.ee. „Kaleidoskoopi“ rahastab Euroopa sotsiaalfond.

Lisainfo:
Maret Ahonen, TÜ ideelabori juht, 5225910, maret.ahonen@ut.ee

Joonas Põder, Konku eestvedaja, TÜ õigusteaduse üliõpilane, 55548279, poder.joonas@gmail.com