Viljandi kitarrifestival 21.-25. september

21. - 25. septembrini toimub Viljandi rahvusvaheline improvisatsioonilise kitarri festival, millekunstiliseks juhiks on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonna professor Ain Agan ja kunstilise juhi abiks õppejõud Robert Jürjendal.

Viljandi Kitarrifestival on muusikasündmus, mis toimus esimest korda 2008. aastal. Festivali ideeks on tutvustada ja propageerida improvisatsioonilist kitarrimängu. Lisaks konstertidele pakub festival meie noorema generatsiooni muusikutele praktilist kogemust õpitubades ja võimaluse näha professionaalide eri võtteid kitarrimängus.

Viljandi kitarrifestivali peaesinejaks sel aastal on Rootsi tippkitarrist Ulf Wakenius, kes astub üles lugupeetud Rootsi dirigendi Örjan Fahlströmi ja Estonian Dream Big Bandiga. Viljandis esinevad veel Ben Monder (USA) koos Kristjan Randaluga, Niklas Winter Soomest koos Siim Aimla ansambliga, Jacob Young Norrast koos kaasmaalasest saksofonist Bendik Hofsethiga, Oleg Pissarenko Quartet ning soolokavaga Paul Daniel. Kuna kitarrifestival tutvustab igal aastal erinevaid kitarri sugulaspille, siis tuleb Viljandisse ka tunnustatud bassimängija Yves Carbonne Prantsusmaalt, kes musitseerib koos Raul Vaiglaga.

MTÜ Viljandi kitarrifestival annab välja iga-aastast Tiit Pauluse nimelist Noore Kitarrimängija preemiat, mis aitab ühel väljapaistval Eesti noorel muusikul ennast kitarriõpingute alal täiendada. Eelmisel aastal osutus selleks Erki Pärnoja. Tema kontsert koos trummari ja löökriistamängija Kristjan Kallasega avab sel aastal Viljandi kitarrifestivali.

Korraldajad soovivad festivali raames koondada kitarritudengeid Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Rootsist meistrikursustele. Toimuvad jamsessioonid, õpitubade ülesastumised, kus esinevad tudengiprojektid ja festivali kitarriorkester.

MTÜ Viljandi kitarrifestivali peamised koostööpartnerid on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tallinna Filharmoonia, Eesti Kultuurkapital ja Viljandi Linnavalitsus.

Festivali kodulehel www.viljandiguitar.ee on võimalik hääletada oma lemmik noore kitarrimängija poolt. Võitjal avaneb võimalus esineda 2010. aasta Viljandi kitarrifestival.

Frederic Chopin on öelnud: "Nothing is more beautiful than the sound of a guitar... except perhaps two guitars." "Midagi kaunimat ei ole kui kitarri kõla... välja arvatud ehk kahe kitarri kõla!"


Festivali kava aadressil: http://www.viljandiguitar.ee/

Lisainfo:

Ain Agan
Festivali kunstiline juht
50 79 909
ain.agan@viljandiguitar.ee

Maian Kärmas
Pressipealik
52 59 428
maian.karmas@viljandiguitar.ee

http://www.myspace.com/viljandikitarrifestival